Recenzia: SoundblasterX Kratos S5 kvalitný 2.1 audio systém

SoundblasterX Kratos S5

9

Zvuk

9.0/10

Dizajn

9.0/10

Softvér

9.0/10

Pre

  • Aurora Reactive systém
  • Skvelý zvuk
  • Vyhotovenie v dreve

Proti

  • Niektoré káble trocha kratšie

V týchto dňoch som mal možnosť testovať celkom zaujímavé reproduktory od spoločnosti Creative. Konkrétne sa jednalo o model Soundblaster X Kratos S5, a teraz sa naň pozrieme troška lepšie.

Dizajn

Dizajnovo sa jedná o naozaj veľmi podarené reproduktory. V podstate ide o jeden z najlepších audio systémov v  triede 2.1 zostáv. A prečo si to myslím?

Relatívne veľký subwoofer, ale aj celkom rozmerné satelity, sú pre čo najlepší zvuk kompletne vyhotovené z dreva. A skutočne to bolo pri počúvaní cítiť. Reproduktory nezneli tak plechovo, ako znejú niektoré iné.

Priamo na satelitoch je však aplikovaná jedna celkom zaujímavá funkcia,, nazvaná Aurora Reactive. Je to akýs svetelný LED pás, ktorý dodá vami počúvanej hudbe, a hraným hrám istú atmosféru, a ktorý si môžete ľubovolne naprogramovať, podľa chuti. K tomu sa ale ešte dostanem.

Na zadnej strane subwoofra sa nachádza tradičná várka vstupov a výstupov, v podobe stereo výstupov či už na jack alebo cinch káble, nechýbajú výstupy pre satelitné repráky. Nájdete tu aj tlačidlo na ovládanie svetelného pásika pod satelitmi, a jeden USB konektor. K systému samozrejme patrí aj veľký pohodlný ovládač, ktorý si položíte na váš stôl. A čo to USB?

Aurora Reactive a iné chuťovečky

USB na 2.1 systéme bolo aj pre mňa osobne trocha prekvapením. A tak som si povedal, reku poďme mrknúť na čo tu  tá haluz je.

A tak som zapojil USB do PC a aha ho, ono to chcelo nainštalovanie ovladačov a softvér. Hovorím si ok, toto bude ešte sranda, a aj veru bola.

https://photos.app.goo.gl/wRCHMf7wOhvwiBSw1

Po nainštalovaní softvér, sa totiž naplno ukázala sila svetelného systému Aurora Reactiv, a sila zvukového Acoustic Engine.

V priloženom softvéri sa totiž s nastaveniami môžete vyblázniť do alelujá, a prispôsobiť si osvetlenie a zvuk, ako to práve vám najviac vyhovuje. No a musím povedať, že softvér, ako aj reproduktory, je zvládnutý na výbornú.

 

Nájdete tu už priamo vytvorené presety pre populárne hry, či počúvanie hudby, ale ako som povedal, môžeťe si ľahko vytvoriť vlastné.

Čo dodať na záver?

SonblasterX Kratos S5 sú špičkovo vyhotovené reproduktory.  A v triede 2.1 systémov, sa naozaj jedná o jedny z najlepších, aké som doteraz videl.

Aurora Reactive systém dodáva tomu všetkému istú atmosféru, a špičkovo spracovaný softvér, je už len takou čerešničkou na torte.

Takže ak hľadáte kvalitný 2.1 systém, pouvažoval by som aj nad SoundblasterX Kratos S5

P.S. Fotografie použité z oficiálneho webu Creative, keďže niekto zas zabudol fotiť  😀