Recenzia: SONY Walkman NWZ-B163 malý šikovný prehrávač

V týchto dňoch sa mi do rúk dostla najmenší z nových walkmanov spoločnosti SONY. A to konkrétne model NWZ-B163 A ako sa s týmto modelom pracovalo, teda respektíve ako sa na ňom počúvala hudba si povieme v nasledujúcej recenzii.

Dizajn

Dizajn modelu NWZ-B163 je veľmi jednoduchý a kompaktný. Zo všetkého najviac pripomína klasický USB kľúč. Na jeho prednej strane nájdete odnímateľnú krytku pod ktorou sa skrýva USB konektor pre prenášanie hudby a nabíjanie walkmana za pomoci vášho notebooku či PC.

Ďalej tu nájdeme tlačidlo Play/Pause, ktorého funkciu myslím netreba dajako zvlášť popisovať. Okolo tlačidla Play/Pause sa nachádza koliesko Jogdial, ktorým ovládate pretáčanie skladby dopredu alebo dozadu, pripadne pohyb menu na malom displeji.

Potom tu máme tlačidlo back pre návrat na hlavné menu a tlačidlo zap, ktorého funkciu si priblížime samostatne. Nad displejom nájdeme tlačidlo pre nahrávanie, keďže tento walkman obsahuje aj mikrofón a je tak vhodný ako diktafón.. Ďalej je tu ovládanie hlasitosti a kombinované tlačidlo pre vypínanie a zapínanie basov a voľby módu prehrávania či chcete náhodný výber alebo normálne klasické prehrávanie.

Zappin in Zappin Out

Pýtate sa že o čom to tu hovorím. Určite vás napadlo, ako preboha vyhľadám na tomto mini walkmane ten štýl hudby na ktorý mám práve chuť. Nuž a na to je tu práve funkcia ZAPPIN. Tú spustíte oným záhadným tlačidlom Zap. Následne sa ozve ženským halsom hláška ZAPPIN IN funkcia začne náhodne prehárvať úseky skladieb, ktoré máte v zariadení. Asi najlepšie by som to prirovnal k ident jinglom rádií. Ak natrafíte na správnu skladbu na ktorú máte práve chuť opätovne stlačíte tlačidlo Zap, a vami vybranú skladbu vám walkman prehrá od začiatku. Celkom šikovné čo poviete.

Zvuk a jeho kvalita

Priznám sa, že zo začiatku som bol k tomuto mini walkamnu čo do kvality zvuku jemne skeptický. Avšak keď som si tento walkman poprvé zapol ostal som v nemom úžase. Občas som mal dokonca dojem, že mám na hlave nie slúchadlá ale rovno celú Hifi vežu. Treba povedať, že tento walkman má naozaj dobré podanie basov ale aj výšok, a to aj s dodávanými slúchadlami. Takže myslím, že ak nieste zrovna dáky audiofil, budete s takou kvalitou zvuku akú ponúka tento drobec nadmieru spokojný.

Kapacita walkmana môže stačiť ale nemusí

Walkman NWZ-B163 sa dodáva v dvoch prevedeniach čo sa kapacity týka. A to v 4GB a v 2GB prevedení. Avšak pri tom koľko máme mnohí z nás na diskoch skladieb by táto kapacita niekomu nemusela stačiť. Myslím, že tu mohlo SONY pridať, a vyrukovať s modelmi napríklad aj s 16 32 či 64 GB a uspokojili by tak čo najširšiu škálu zákazníkov. Ale na druhej strane ak ste typ človeka, ktorý nepotrebuje mať pri sebe celú svoju zbierku, je myslím 4GB variant dostačujúca voľba.

Nahrávanie

Ako som už spomínal v úvode. Tento walkman disponuje aj vstavaním mikrofónom. Za jeho pomoci si tak môžete tvoriť vlastné nahrávky. Využiteľné to je napríklad v škole na prednáškach či pre nás bloggerov a novinárov ako diktafón na tlačových konferenciách. Myslím že je to celkom šikovná funkcia, ktorú SONY implementovalo do tohto walkmana.

Záverom

Walkman NWZ-B163 je pre mňa v konečnom dôsledku celkom príjemným prekvapením. Zvuková kvalita je pre bežného človeka viac než výborná, a možno uspokojí aj daktorých audiofilov. Je pravda, že v SONY mohli možno ponúknuť modely z vyššou kapacitou. Na druhej strane však treba oceniť funkciu rýchleho nabíjania, kde vám walkman po troch minútach nabíjania vydrží ďaľších osem hodín prehrávania. V konečnom dôsledku walkman NWZ-B163 veľmi príjemne prekvapil a myslím, že je to celkom vhodný darček pre vaše deti, alebo priateľa, či priateľku.

1 názor na “Recenzia: SONY Walkman NWZ-B163 malý šikovný prehrávač

  1. nemohla by byt na konci reccenzie tabulka, ktora by udavala technicke informacie pokope a cenu produktu?

Nie je možné pridávať komentáre.