Recenzia: Reproduktory Creative T4 Wireless

Creative T4 Wireless

9

Dizajn

8.9/10

Pripojitelnost zariadeni

9.0/10

Kvalita zvuku

9.0/10

Pre

  • Elegantný dizajn
  • Možnosti priojenia zariadení
  • Kvalitný zvuk
  • Plnohodnotné diaľkové

Proti

  • Asi žiadne

Už pred nejakým časom som mal možnosť testovať reproduktory spoločnosti Creative, a to konkrétne model Creative T4 Wireless, a tak dnes konečne plním resty, a pozrieme sa na ne v tejto recenzii.

Reproduktory T4 Wireless sú reproduktory typu 2.1, teda, dva satelity, a jeden  subwoofer. Dizajnovo sa jedná o celkom zaujímavú zostavu.

Malé satelity  sa totiž na stôl nepoložia klasicky, len tak,, ale sú upevnené na na malom elegantnom stojane, čo na stole pri monitore pôsobí naozaj veľmi efektne. Subwoofer je tak isto spracovaný veľmi kvalitne.

Ďalej  tu nájdeme ovládanie reproduktorov, ktoré sa deje dvoma spôsobmi. Jednak ovládačom, ktorý je pripojený káblom k  zostave, ako to býva zvykom, a druhým spôsobom ovládania je plnohodnotné diaľkové ovládanie, a tak tieto reproduktory môžete v pohode ovládať aj  z vášho gauča. Týmto sa možnosti týchto reproduktorov ale nekončia.

Screen Shot 2017-07-05 at 00.23.37

Reproduktory disponujú tak isto Bluetooth či NFC, a tak nie je problém ich spárovať s akýmkoľvek mobilným zariadením. Na zadnej strane subwoofera sa potom okrem klasických vstupov nachádza aj optický vstup. A ako to celé hralo ?

Screen Shot 2017-07-05 at 00.23.48

Nuž musím povedať, že som od 2.1  zostavy neočakával nejaké zázraky, avšak ostal som veľmi príjemne prekvapený. Pustil som si na týchto reprákoch napriklad môj obľúbený Čechomor, a musímpriznať, že sa na tejto zostave počúval naozaj veľmi dobre.

Ja nie som nejaký audiofil, ale podanie basov aj výšok bolo na veľmi dobrej úrovni, a to ja pri počúvaní náročnejších skladieb, a iných žánrov. Takže za mňa je zvukové podanie  veľmi fajn.

Čo sa týka stabilnosti pripojenia Bluetooth zariadenia, tak isto sa nemôžem sťažovať. Počas počúvania hudby  sa zariadenia nezvykli vôbec odpájať, a tak ste mali s počúvaní z vášho smartphonu naozaj príjemný zážitok.

 

Čo dodať na záver? Nuž ak hľadáte kvalitný dizajnovo a zvukovo podarený 2.1 audio systém, a radi počúvate hudbu zo svojho smartphonu, sú reproduktory Creative T4 Wireless to pravé orechové pre vás. Ako bonus by som vypichol, plnohodnotné diaľkové ovládanie, čo pridáva reproduktorom na použiteľnosti.

P.S.: V recenzii sú použité produktové fotografie spoločnosti Creative