Recenzia: Notebook ASUS ROG Strix GL503

ASUS ROG STRIX GL503

8.8

Dizajn

8.5/10

Spracovanie

9.0/10

Konektivita

9.0/10

Pre

  • Veľmi dobrý IPS displej
  • Bohatá výbava portov
  • Slušný grafický výkon

Proti

  • Kurzorové klávesy príliš natlačené na zvyšok klávesnice
  • Mierne zahrievanie v oblasti WSAD kláves

Už pred nejakým časom sme  v redakcii testovali notebook spoločnosti ASUS, s označením ROG STRIX GL503, a tak je na čase, povedať vám, ako sa s týmto notebookom pracovalo. 

Naša zostava

ASUS ROG STRIX sa dodáva v niekoľkých konfiguráciách. Tá naša testovacia zostava mala nasledovnú konfiguráciu. 

Čo sa týka procesora, tak v našom prípade bol v notebooku procesor  Intel Core i7 Kaby Lake taktovaný na 2,8 Ghz.  

O grafiku sa starala NVIDIA GeForce GTX 1050 s 4GB video pamäte. Sekundovalo jej 8 GB RAM a to všetko dopĺňal 256GB SSD disk v kombinácii s 1TB HDD.

Dizajn

Čo sa týka dizajnu, tak na tele notebooku nájdeme  po odklopení veka kvalitný 15,6 palcový IPS panel z rozlíšením 1920×1080 bodov.

Keďže sa jedná o herný notebook, nesmie chýbať ani klávesnica s RGB podsvietením, a plnohodnotným numerickým blokom. Tu sa však trocha pristavím. 

ASUS sa zrejme silou mocou snažil všetko natlačiť do malého tela, a tak nám prišlo, že kurzorové klávesy, sú až príliš natlačené na ostatné.  

Môžete namietať, že aj tak si na tom len hral, a tak si používal len WSAD, a áno mali by ste pravdu. Ale ak by som chcel aj písať články, bol by to troška problém. 

Pod klávesnicou sa následne nachádza kvalitne spracovaný, a pomerne presný touchpad. Poďme sa však teraz pozrieť na výbavu, čo sa týka portov. 

Tá je skutočne veľmi bohatá. Na ľavej strane nájdeme LAN, HDMI, Display Port a dva USB 3.1 porty, a tak isto sa tu nachádza aj vstup pre slúchadlá.

Na opačnej strane nájdeme znova dva USB porty, a jeden USB-C port. Tak isto nesmie chýbať ani čítačka kariet. 

Konektivita

Čo sa týka konektivity, tak je na tom tento notebook naozaj veľmi dobre. Nechýba  spomínaný LAN port, či WiFi až do štandardu ac. Tak isto tu nájdeme aj najnovšiu verziu Bluetooth. 

Treba povedať, že napríklad WiFi pripojenie, na ktorom notebook frčal väčšinu času, fungovalo veľmi spoľahlivo, čo je práve pre hráčov dosť podstatná správa. 

Čo sme hrali  a ako sme boli spokojní?

V redakcii sme celkom vášniví hráči, a tak sme notebook  potrápili pár dlhodobými testami, prevažne v online tituloch ako je GTA 5 Online, Battlefield 4, či Overwatch, prípadne Rising World.

Treba uznať, že aj v tomto prípade si notebook počínal dobre, a chladenie naše herné párty zvládalo s prehľadom.  

Trochu viac tepla bolo snáď cítiť len z klávesnice v oblasti WSAD, kde sa zrejme nachádza GPU prípadne CPU, čo je potom celkom logické. 

Čo sa týka batérie, tak tá má kapacitu 64Wh a je štvorčlánková. Avšak pri herných notebookoch je batéria trocha ošemetná téma. Dlhodobo zrejme na batériu nehrá  žiaden pravoverný hráč, a notebook pripája priamo na sieť. 

Avšak na klasické surfovanie, či pozeranie filmov batéria vydrží nejaké tie dve tri hodinky úplne v kľude. 

Záver

Notebook ASUS ROG STRIX GL503, je celkom podarený stroj, ktorý má však pár ale, ako napríklad kurzorové klávesy až príliš natlačené na zvyšok klávesnice. Či mierne zvláštne umiestnenú čítačku SD kariet, ktorú sme chvíľu hľadali aj napriek tomu, že bola umiestnená na boku, len trocha nižšie ako ostatné porty. 

Čo sa týka spracovania, a dizajnu, jedná sa o naozaj vydarený a solídny kúsok HW. Nikde sa nič neprehýba a ani nejako nepríjemne nevŕzga. 

Takže ak hľadáte kvalitný herný notebook, aj keď v trocha vyššej cenovej kategórii, je možno ASUS ROG STRIX GL503 práve pre vás.