Recenzia: Notebook ASUS ROG GL703 Tip na vianoce ?

ASUS ROG GL703

9

Dizajn

9.0/10

Spracovanie

9.0/10

Konektivita

8.8/10

Chladenie

9.0/10

Pre

  • Elegantný dizajn
  • Veľmi dobrý herný výkon
  • Kvalitne spracované chladenie

Proti

  • Niekomu nemusí sadnúť umiestnenie kurzorových kláves

V poslednom čase sa nám v redakcii zbehlo na testovanie niekoľko herných notebookov, a teraz sa pozrieme na prvý z nich. Konkrétne sa jedná o notebook ASUS GL703 z novej série ROG Strix. No a ako sa s ním pracovalo, a hlavne hralo si teraz povieme.

Dizajn

Dizajnovo je ASUS GL703 veľmi pekným kúskom. Hneď po otvorení veka a prvom zapnutí notebooku si všimnete vysoko kvalitný 17 palcový displej na frekvencii 144Hz s rozlíšením 1920×1080, nad ktorým sa nachádza dnes už tradičná výbava notebookov v podobe webkamery.

Pod displejom nájdete veľmi dobre spracovanú klávesnicu´, ako inak s RGB podsvietením, ktorej by sme však možno vytkli trocha nešikovne umiestnené kurzorové klávesy, ktoré nemusia vyhovovať úplne každému. Pod  klávesnicou sa potom nachádza celkom presný a pohodlný touchpad.

Prekvapila nás celkom príjemná hrúbka notebooku, ktorá je v profile 2,4cm, čím sa nenápadne dostávam k výbave portov, ktorá je v tomto prípade naozaj celkom solídna.

Na ľavej strane nájdete LAN port, HDMI port displayport, a dvojicu USB portov. Samozrejme nechýba audio jack a port pre napájanie notebooku. Na pravej strane nájde dva USB porty, jeden USB-C port a čítačku kariet. V tomto ohľade si myslíme, že je výbava portov viac ako dostatočná, a bežnému užívateľovi určite bude stačiť.

Hardvér

Čo sa týka hw tak tento notebook sa dodáva v niekoľkých konfiguráciách. Tá naša mala v sebe CPU Intel Core i5 s taktom  2,3 Ghz. Ako grafická karta tu bola NVIDIA GeForce GTX1050 Ti 4GB, Notebook ďalej obsahoval 8GB RAM a dvojicu diskov. Jeden menší 128GB SSD disk pre systém a jeden 1TB disk pre hry a aplikácie.

Konektivitu vo forme Bluetooth , či Wifi už myslím dnes nejako netreba zvlášť spomínať, keďže je už vlastne štandardom a to nie len v notebookoch, ale pomaly aj na desktopoch.

A ako sa na ňom pracovalo? Teda lepšie povedané hralo?

Dopredu chcem upozorniť, že zrejme sklamem tých, čitateľov, ktorý v v recenziách očakávajú kopec čísiel. Hodnotíme skôr celkovú skúsenosť, ako sa stroj používal. Mám totiž teóriu, že čísla si človek nájde kdekoľvek na webe. Ok, takže ako notebook obstál?

Naše herné session ak už raz začneme tak zvyknú trvať niekoľko hodín v kuse. Hrávame veci ako RUST, ktorý je sám o sebe  nie veľmi stabilný. Ďalej sme si zobrali na paškál GTA V, či napríklad aj Overwatch. Alebo trocha starší ale klasický Battlefield 4.

Tu musíme pochváliť ASUS za veľmi dobre zvládnuté chladenie. Ani po 5 hodinách hrania v kuse sme nemali dojem, že notebook ide vybuchnúť, alebo odletieť vďaka rýchlosti vetrákov. Tu ASUS naozaj odviedol výbornú robotu.

Čo sa týka batéria, tá mala takú klasickú výdrž v tejto triede. Dala nejaké 4 hodinky, ale viac od nej netreba očakávať. A povedzme si pravdu. Ktorý hráč hrá na batérii? Myslím že takmer žiaden.

Záver

Čo dodať na záver? ASUS ROG GL703 je veľmi dobre spracovaný herná notebook, ktorý svojim výkonom rozhodne poteší každého pravoverného hráča. Ak teda ešte nemáte žiaden vianočný darček,  je možno práve tento herný notebook jeden s tipov pre vás.