Recenzia náramku JawboneUP24

JawboneUP24

9.1

Dizajn

9.0/10

Funkcie

9.5/10

Aplikácia

8.9/10

Výdrž na batériu

9.0/10

Pre

  • Funkcie aplikácie
  • Dizajn
  • Výdrž na jedno nabitie

Proti

  • Aplikácia občas zabudne synchronizovať
  • Vlastný systém nabíjania, ak stratíte kábel ste nahratý

V dnešnej recenzii sa pozrieme na jeden celkom zaujímavý fitness náramok, s produkcie spoločnosti Jawbone. Konkrétne si predstavíme JawboneUP24. A čo tento náramok spoločne s aplikáciou teda dokáže?

Dizajn 

Dizajnovo sa jedná o veľmi sympatický a štýlový produkt, ktorý sa dodáva vo viacerých farbách a veľkostiach.

Čo sa týka veľkostí, môžete si vybrať medzi malým, stredným, a veľkým náramkom. Farby sú potom tmavá, oranžová či ružová, respektíve v názvosloví Jawbone sú to farby Onyx, Pink Coral a Persimon.

Na jednom konci náramku sa potom nachádza tlačidlo na prepínanie rôznych režimov náramku, no a na druhom konci pod krytkou nájdete 2,5mm jack, ktorý v tomto prt’pade slúži na nabíjanie náramku, pomocou špeciálneho kábla, ktorý výrobca dodáva.

Funkcie  

A čo vlastne tento náramok dokáže? JawboneUP24 dokáže toho celkom dosť. Okrem klasických funkcií merania krokov, či logovania rôznych aktivít od cvičenia až po behanie tu máme aj funkciu analýzy spánku.

No a treba povedať, že JawboneUP24 váš spánok analyzuje celkom presne. A ako taká analýza spánku prebieha?

Pred tým než pôjdete definitívne spať prepnete náramok do nočného režimu. To urobíte buď pomocou tlačidla na náramku, alebo pomocou aplikácie v telefóne. Ak sa vnoci prebudíte, a odskočíte si na WC náramok sám vypne analýzu spánku.

Po jej opätovnom zapnutí analýza pokračuje, až pokiaľ  sa znova nezobudíte. Aplikácia vie rozlíšiť, či ste spali ľahkým spánkom, alebo či ste mali hlboký spánok.

Počítanie krokov, je síce klasickou funkciou tohto náramku, ale  v tomto prípade je tá funkcia pekne motivačná. Po dosiahnutí cieľa, vám totiž náramok sám cieľ na  ďalší deň mierne navýši.

Ďalšou zaujímavou funkciou je akési food score. Je to akísi denník, kde si zaznamenávate, čo ste v priebehu dňa jedli, a pri poctivom zadávaní údajov o počte kalórií danej potravy, vám aplikácia vypočíta takzvané food score.

Trocha smola je, že databáza jedál, je vedená čisto pre potraviny v zahraničí a hlavne asi v USA. Samozrejme môžete si tvoriť aj vlastnú databázu, či oscanovať čiarkový kód. Aj keď si nie som celkom istý, ako dobre by fungoval scanner na európske EAN kódy.

Ďalšou funkciu je analýza Power nap, teda toho, keď si dáte po obede šlofíka. Funguje to obdobne ako analýza spánku, avšak s tým rozdielom, že si nastavíte maximálny čas, na koľko si idete zdriemnuť.

Idle Alert, je ďalšou zaujímavou funkciu. Ak máte sedavé zamestnanie, a veľa času trávite za PC, tak si nastavíte Idle Alert napríklad na 15 minút. Po 15 minútach vám náramok zavibruje, čím vám naznačí, že by ste mohli aj od toho PC na chvíľu vstať.

Ďalej tu máme funkcie ako stopky, či smart alarm, ktorý vás budí v istom časovom okne, až do danej hodiny. Či šikovný reminder, ktorý vás upozorní, že už je na čase ísť spať.

Koľko náramok vydrží? 

Isto sa teraz pýtate, koľko tento náramok vydrží na jedno nabitie. Na jedno nabitie, by mal náramok bez problémov vydržať temer dva týáždne, ale radšej by som ho dal nabíjať aj o niečo skôr.

Má aj svoje chyby 

Nič na svete nie je dokonalé, a to platí aj o náramku JawboneUP24. V tomto prípade je však skôr chyba v aplikácii ako v náramku samotnom.

iPhone aplikácia sa totiž občas akoby pozabudne synchronizovať s náramkom. A vtedy je náramok potrebné znova spárovať. Avšak nemusíte sa báť, o namerané hodnoty neprídete. Android verzia aplikácie mi príde o niečo stabilnejšia.

 

Záverom

JawboneUP24 je celkom zaujímavý fitness náramok s bohatou výbavou funkcií priamo v aplikácii.

Niekomu môže vadiť neprítomnosť webového dashbordu a trocha nepríjemné je občasné nesynchronizovanie sa dát.

Tak či onak, je tento náramok celkom zaujímavým riešením, a ak niekomu chcete spraviť radosť na vianoce, možno  je JawboneUP24 celkom fajn typ na darčerk.

 

 

1 názor na “Recenzia náramku JawboneUP24

  1. Wow, ja mam podobny od Fitbit uz dlhsie, ale ani zdaleka nema tolko funkcii. Asi nabuduce menim znacku 😀

Nie je možné pridávať komentáre.