RECENZIA: Motorola Moto G5S Plus veľmi elegantný smartphone

Moto G5S Plus

8.5

Dizajn

9.0/10

Konektivita

8.0/10

Spracovanie

9.0/10

Kvalita fotoaparátu

8.0/10

Pre

  • Zaujímavé možnosti fotoaparátu
  • Turbo nabíjanie
  • Kapacita batérie

Proti

  • Možno priveľká optika

V týchto dňoch som mal možnosť testovať celkom zaujímavý smartphone spoločnosti Lenovo, respektíve Motorola.

Konkrétne sa jedná o smartphone Motorola Moto G5S Plus, no a my sa na tento pekný kúsok pozrieme spoločne trocha lepšie.

Dizajn

Dizajnovo sa jedná o naozaj veľmi podarený kúsok. Motorola Moto G5S Plus, je totiž vyhotovená v celokovovom unibody dizajne.

Prednej strane dominuje veľký 5,5 palcový displej, s full hd rozlíšením 1920×1080. S ochranou Corning Gorilla Glass 3.

Nad displejom, je umiestnený reproduktor, a  samozrejme selfie kamera s 8 Megapixelovým senzorom, ktorý fotí skutočne pekné elfíčka. Na spodusa nachádza čítačka otlačkov prstov, ktorá slúži aj ako ovládanie smartphonu, ak nechcete používať klasické tlačidlá na obrazovke.

Na pravej strane sa nachádzajú klasické prvky ovládania hlasitosti, a  tlačidlo vypínania smartphonu. No a na ľavej strane máme klasický hybridný slot na SIMkartu. Slot podporuje buďto dve nanoSIM karty, alebo kombináciu nanoSIM a microSD karty.

Na spodu sa nachádza microUSB port na nabíjanie smartphonu, reproduktor, a samozrejme mikrofón. Na zadnej strane sa potom nachádza duálny fotoaparát, ktorému sa povenujem ešte samostatne.

Na čom to všetko beží?

Ako chipset je v tomto smartphone použitý Quallcomm Snapdragon 625, a osem jadrový procesor  Cortex-A53 taktovaný na  2GHz.

Interná pamäť a RAM sa dodáva v dvoch konfiguráciách. A to buď v 32GB úložisku, s 3GB RAM, alebo v konfigurácii 64GB úložisko a 4GB RAM.  A čo teda ten špeciálny fotoaparát?

Fotoaparát

Fotoaparát, je na Moto G5Splus naozaj veľmi zaujímavý. Jedná sa o duálny 13 Megapixelový fotoaparát. S čoho jeden je čiernobiely, a druhý farebný.  A na čo to vlastne slúži?

Vďaka tomuto duálnemu fotoaparátu, môžete tvoriť malé umelecké diela. Stačí ak zapnete takzvaný Depth režim, a  následne môžete špeciálne označenú fotografiu rôzne upravovať.

Môžete napríklad rozostriť pozadie, môžete napríklad vybrať, ktorá časť fotografie má byť čiernobiela, alebo môžete úplne vymeniť pozadie na fotografii, a ocitnúť sa tak úplne niekde inde, než ako ste fotografovali pôvodnú snímku.

V tomto oľade sa mi fotoaparát na Motorala Moto G5SPlus veľmi páči, a dá sa s fotoaparátom naozaj neskutočne vyhrať.

Záver?

Čo dodať na záver? Motorola Moto G5S Plus je naozaj vydarený smartphone, a myslím, že výrobca sa zaň nemusí hanbiť. Smartphone poskytuje štandardnú konektivitu, a tak isto aj výbornú výdrž na batériu, ktorej kapacita je 3000mAh, a vydrží naozaj kľudne aj dva dni aktívneho používania.

Takže ak hľadáte výkonný Android smartphone, a nechcete platiť veľa peňazí, myslím, že Moto G5S Plus, je to pravé orechové pre vás.