Recenzia Logitech HD Pro webcam C910

V týchto dňoch som obdržal na recenziu niekoľko zaujímavých produktov spoločnosti Logitech. Nuž a mi sa pozrieme na prvý z nich. Jedná sa o HD kameru Logitech HD Pro Webcam C910. Nuž a ako sa s touto webkamerou pracovalo sa pozrieme v samotnej recenzii.

Dizajn

Kamerka Logitech HD Pro Webcam C910 je čo sa dizajnu týka, veľmi podareným elegantným kúskom.Vyrobená je s čierneho plastu, prednej strane dominuje veľký širokouhlý objektív, schopný natáčať video až do 1080p, teda Full HD. Po oboch stranách objektívu sa nachádzajú mikrofóny, ktoré sa starajú o kvalitný stereo zvuk tejto kamery, Vedľa mikrofónov sú umiestnené dve elegantné modré LED diódy, ktoré signalizujú či kamera práve sníma alebo nie.

DSC00016

Stojan tejto webkamery je vymyslený tak isto veľmi dôvtipne. Kamerku tak veľmi ľahko prichytíte o akýkoľvek LCD monitor, či monitor notebooku. Alebo ju môžete postaviť veľmi jednoducho na stôl tak ako to vidno na fotografiách tu na okolo, čo veľmi dobre poslúžilo na akcii v Bojniciach, keďže celá akcia bola streamovaná na BlogTv práve touto webkamerou.

DSC00015

DSC00017

Kvalita záznamu

Webkamera Logitech HD Pro Webcam C910, prekvapí naozaj výbornou kvalitou záznamu. Kamera zvládne skutočne bez problémov Full HD video v 1080p, a poradí si aj v zhoršených svetelných podmienkach. Avšak musím upozorniť, že Full HD napríklad pri telefonovaní cez Skype spôsobuje menšie problémy pri pomalších internetových linkách, čo je celkom pochopiteľné. Inak nemám ku kvalite záznamu nemám výhrady, v tomto ohľade kamera naozaj príjemne prekvapila.

Ukážka kvality videa

 

Softvér

Ku kamere Logitech HD Pro Webcam C910 sa dodávaj aj veľmi bohatá softvérová  výbava. Tá poteší hlavne nás video bloggerov. Prečo ? Nuž videá natočené týmto softvérom môžete totiž bez akýchkoľvek problémov v intuitívnom prostredí uploadovať priamo na Facebook, YouTube, či Twitter.  Rozhranie softvéru je dizajnované veľmi jednoducho a tým pádom je ovládanie ľahko pochopiteľné. Úplne vľavo sa nachádza tlačidlo, ktorým si prepnete video alebo foto mód, v strede sa nachádza tlačidlo nahrávania. Po jeho sltačení prebehne odpočítavanie a vy môžete spokojne nahrávať. Potom už len v pravo v menu vyberiete, kam s nahraným videom. Jednoduchšie a efektívnejšie to už hádam ani byť nemohlo. Toto sa Logitechu skutočne podarilo.

softver01

sofver03

Záver

Logitech HD Pro Webcam C910, je skutočne výborná webová kamera, schopná natáčať Full HD video, s veľmi kvalitným zvukom. Softvérová výbava tak isto za ničím nezaostáva. Takže ak Vám nevadí trocha vyššia cena okolo 100€ je táto webová kamera to pravé pre Vás.