Recenzia: Logitech h800 multifunkčné bezdrôtové slúchadlá

V týchto dňoch som mal možnosť testovať jedny veľmi zaujímavé slúchadlá od spoločnosti Logitech. Konkrétne sa jednalo o model Logitech h800. No a ako sa mi tento model používal a ako sa na ňom hrali hry a počúvala hudba si povieme v nasledujúcej recenzii.

 

Dizajn

 

Slúchadlá Logitech h800 vás zaujmú už svojim dizajnom. Jedná sa o veľmi elegantne spracovaný model v čiernom prevedení. Pričom v krytke ľavého slúchadla je šikovne uschovaný mini USB prímač, aby sa nestratil pri prenášaní slúchadiel. Na pravom slúchadle sa nachádzajú nasledovné ovládacie prvky. Priemo do slúchadla sú šikovne zakomponované prvky pre ovládanie hlasitosti, kombinované tlačidlo zdvyhnutia hovoru a pause, to podľa toho ako tieto slúchadlá používate. Na boku potom nájdeme ovládanie presakovania piesní, prepínanie spôsobu prippojenia slúchadiel a mini usb port, cez ktorý sa slúchadlá nabíjajú. Celé slúchadlá sa dajú potom jednoduchým pohybom zložiť do kompatnej podoby, tak aby ste ich mohli ľahko prenášať či zbaliť do kufra na cesty. Z vnútornej strany slúchadla sa potom nachádza veľmi kvalitný sklopiteľný mikrofón

 

Spôsoby pripojenia

 

Ako som už naznačil slúchadlá je možné použiť na viacero spôsobov. Buď ich pripojíte cez Bluetooth, a tým pádom ich môžete používať napríklad s vaším iPhone ako headset. Teda aj s uskutočňovaním hovorov vďaka elegantnému mikrofónu. Prípadne ich pripojíte cez mini usb k vášmu PC, a môžete ho používať ako klasické slúchadlá na počúvanie hudby, či pozeranie filmov prípadne hranie online hier. Musím povedať, že toto v Logitechu vymysleli naozaj skvele, a z h800 sa tým stávajú multifunkčné slúchadlá.

 

Kvalita reprodukcie a mikrofónu

 

A ako je na tom mikrofón a reproduktory, čo sa týka kvality zvuku ? Nuž musím povedať, že nepatrím k nejakým audiofilom. Avšak kvalita zvuku na týchto slúchadlách ma veľmi príjemne prekvapila. Počúvam hlavne dance a elektronickú hudbu, kde sú dosť dôležité basy. Treba povedať, že slúchadlá hrajú basy na veľmi dobrej úrovni, až som mal občas pocit, že mám na hlave hifi vežu a nie slúchadlá. Mikrofón tak isto ničím nezaostáva za reproduktormi. Viedol som cez tieto slúchadlá Google Hangout s @fremycz a rozumeli sme obojstranne všetko úplne jasne. Tak isto uspeli h800 aj v hre Counter Strike Condition Zero, kde ako admin servera potrebujem aby ma hráči jasne počuli. Takže po tejto stránke som s h800 naozaj spokojný.

Takže čo na záver ?

 

Myslím, že model h800 sa spoločnosti Logitech podaril. Slúchadlá prekvpaia možnosťami pripojenia, kvalitou zvuku, či tým aké sú neskutočne ľahké a neomínajú ani po niekoľko hodinovom nosení. Jedínou chybičkou krásy je možno cena okolo 100€ ale pri bezdrôtových modeloch treba vždy s vyššou cenou akosi počítať. Tak či onak ak plánujete bezdrôtové slúchadlá, určite vezmite do úvahy aj model Logitech h800