Recenzia LGKB770

V dnešnom mini seriáli recenzií sa pozrieme na druhý mobilný telefón s produkcie LG, ktorý som dostal v týchto dňoch na testovanie. Jedná sa o celkom zaujímavý model označený ako LG KB770, Nuž a my si ho teraz predstavíme bližšie.

V balení tohto mobilného telefónu sa tak isto ako pri KP500 nachádzal USB kábel, nabíjačka, samotný telefón, handsfree sada , manuál a mini CD s ovládačmi.

Dizajnovo my najviac telefón svojim elegantným čiernym dizajnom pripomenul model LG Viewty. Predne strane telefónu dominuje veľký dotykový displej. Na spodku sa nachádzajú tlačidlá pre prijatie a položenie hovoru, a v pravom hornom rohu sa nachádza kamera pre 3G hovory. Na pravom boku potom nájdete tlačidlo na spustenie kamery/fotoaparátu, tlačidlo na odomknutie telefónu a tlačidlá na reguláciu hlasitosti, a jedno malé prekvapenie ku ktorému sa dostanem neskôr. Vkladanie microSD karty je na rozdiel od KP500 kde bol na bočnej strane pre ňu vytvorený špeciálny slot, riešené oveľa klasickejšie. A to otvorením zadného krytu telefónu a vložením kartičky na patričné miesto.DSC_0010

A teraz k tomu spomínanému malému prekvapeniu. Na mieste kde by každý užívateľ dotykového telefónu čakal pri najmenšom stylus, sa totiž k môjmu prekvapeniu nachádzala TV anténa. Áno dobre čítate.

DSC_0012

LG KB770 je totiž vybavený okrem klasických funkcií ako 3G, Bluetooth či fotoaparát s kamerou, aj plnohodnotným DVB-T príjmačom. Jeho využitie je však bohužiaľ v Slovenských podmienkach značne problematickou záležitosťou, keďže u nás o DVB-T stále akosi nepočuť. A tak sa stalo, že doma som z veľkou námahou z okna chytal naše stanice ako JOJ, TA3, a Markízu. Avšak na námestí to už boli Rakúske DVB-T stanice, čo je dosť vtipné. Avšak DVB-T v mobilnom telefóne považujem za veľmi dobrú myšlienku. Ktovie ako by sa DVB-T prejavilo keby sme ho testovali napríklad v Prahe.

 

 DSC_0016

Medzi ďalšie funkcie tohto mobilného telefónu patrí napríklad aj hlasový záznamník a akýsi poznámkový blok. V telefóne tak isto nájdete predinštalovaných zopár hier, na skrátenie dlhej chvíľe

Záver

Čo dodať? LGKB770 je elegantný a zaujímavý mobilný telefón. Prichádza hlavne s originálnou myšlienkou DVB-T prímača priamo v telefóne. Bohužiaľ, táto jeho funkcia ostane v našich pomeroch asi značne nevyužitá, čím celkovo telefón trocha utrpí, keďže práve DVB-T je jeho hlavným lákadlom. Nuž a keď si zoberieme ako sme na tom s digitalizáciou tak si túto funkciu užijú asi hlavne v Česku. Inak je to samozrejme telefón veľmi podarený.