Recenzia: Lenovo Moto Z Play zaujímavý kúsok s podporou motomods

Lenovo Moto Z Pay

Lenovo Moto Z Pay
7.9666666666667

Dizajn

8/10

  Kvalita zvuku

  7/10

   Spracovanie

   9/10

    Pre

    • Dual SIM
    • Podpora Motomods
    • Solídna kapacita batérie

    Proti

    • Možno pre niekoho torcha hrubší

     

    Už dllhšiu dobu sa na mojom blogu neobjavila nejaká zaujímavá recenzia. Avšak dnes sa pozrieme na celkom zaujímavý smartphone spoločnsoti Lenovo, a to Lenovo  Moto Z Play. Poďme teda na to.

    Dizajn

    Prednej strane smartphonu Lenovo Moto Z play dominuje veľký 5,5 palocvý SuperAMOLED  multitouch displej, ktorý má  full hd rozlíšenie 1920×1080. kotrý je chránený sklom Corrnig Gorilla Glasss.

     

    Pod displejom sa nachádza niečo čo sa tvári ako home button, ale nie je tomu tak. Jedná  sa totiž o senzor na snímanie odtlačkov prstov. Všetky tlačidlá sú totiž riešené softvérovo, čo v tomto prípade môže pôsobiť trocha mätúco, a osobne sa my stalo, že som sa niekoľko krát pomýlil.

     

    Nad displejom sa nachádza predná 5 megapixelová kamera s  bleskom, a samozrejme reproduktor.

     

    Na pravej strane smartphonu nájdeme tlačidlo na vypnutie a zapnutie telefónu no a samozrejme klasické tlačidlá na ovládanie hlasitosti.

     

    Na spodku sa nachádza pomaly už štandardný USB-C port na prenos dát a nabíjanie, a stále tu nájdeme aj 3,5mm jack.

     

    Na vrchu nájdeme už len slot na nanoSIM kombinovaný so slotom na micorSD kartu. A tu sa trocha pristavím. Lenovo sa totiž rozhodlo, že si s nami zahrá pri tomto slote troška Puzzle.

     

    Nejedná sa totiž o klasický zdieľaný slot, ale z  jednej strany sa vkladajú dve SIM karty, keďže sa jedná  o dual SIM smartphone, a z druhej strany sa vkladá microSD karta. Musím sa priznať, že som na to chvíľu čumel, než mi docvaklo, kde je pes zakopaný. 😀

     

    Poďme sa teraz pozrieť na zadnú stranu smartphonu, kde nás zaujmú dve veci. Jednak je to objektív 16 Megapixelového fotoaparátu, ktorý je schopný nahrávať aj Full HD video, samozrejme nechýba ani LED blesk.

     

    Objektív je trocha vystúpený, čo niekomu môže prekážať, avšak toto rieši dodávaný motomod kryt, ktorý  sa pripája na magnetické kontakty ktoré nájdete na spodku, a pekne objektív zarovná.

     

    Motomodov má Lenovo v zásobe samozrejme viac. Avšak na tie sa zameriame v samostatnom článku.

     

    Čo sa ešte dizajnu týka, smartphone mohol byť za mňa ešte o maličko tenší,  ale to už je samozrejme vec osobného vkusu. Poďme sa teraz pozrieť na čom to celé beží.

     

    Hardvér

     

    Lenovo Moto Z play je hardvérovo vybavené veľmi dobre. Ako chipset bol vybraný Quallcom Snapdragon 625, a ako CPU tu je až osem jadrový procesor Cortex A53  na frekvencii 2 Ghz, a toto všetko dopĺňa úctyhodných 3 GB RAM

     

    O grafický výkon sa potom stará grafika Adreno 506, čo bolo aj poznať v hrách, ktoré chodili veľmi svižne.

     

    V mojom modeli sa nachádzalo úložisko o veľkosti 32GB, avšak ak by ani toto niekomu nestačilo, je možné doplniť ho micorSD kartou a to až do podporovanej veľkosti 256GB.

     

    Čo sa komunikácie týka, nájdeme tu všetko, čo je dnes štandardom v smartphonoch, Či už GPS, alebo možnosť surfovať na nete cez 3G, či LTE. Samosrejme nechýba ani WiFI avšak bez podpory najnovšieho ac štandardu. Tak isto tu nájdeme Bluetooth vo verzii 4.0, či NFC.

     

    O to aby toto všetko mohlo fungovať, sa stará batéria, ktorá má celkom peknú kapacitu 3510 mAh, čo vydržalo aspoň mne na tie dva dni používania v plnom nasadení. Ok poďme omrknúť softvér.

     

    Aký tu je softvér?

     

    Ako operačný systém bol v tomto smartphone zvolený Android vo verzii 6.0.1, s možnosžou update na Android 7 Nougat. A musím povedať, že tým, že sa jedná o Android bez nadstavieb, tak to beží celé veľmi svižne.

     

    Aj tu však mám jendu malú výhradu, alebo skôr záhadu.  Instagram nedávno uviedol možnosť vysielať live. Na troch rôznych Androidoch ktoré tu mám táto funkcia funguje. Na Moto Z Play však z nejakého dvôvodu nie.

     

    Lenovo Moto Z Play obsahuje aj veľmi dobrú aplikáciu fotoaparátu, ktorý okrem klasickej automatiky obsahuje aj takzvaný profi mód, kde si nastavíte ozaj veľké množstvo parametrov, ktoré ovplyvnia výslednú fotografiu.

     

    Samozrejme nechýbajú ani Moto Actions, kde rôznymi pohybmi smartphonu vyvoláte rôzne akcie, či už je to rýchle zapnutie fotoaparátu, alebo stíšenie zvonenia, či zapnutie LED blesku, ktorý následne použijete ako baterku.

     

    Nechýba ani funkcia Always on displeja, ktorý aktivujete prejdením rukou nad smartphonom. Displej je schopný okrem iného zobraziť aj časť mailu, či FB správy.

     

    Záver

     

    Čo dodať na záver?  Lenovo Moto Z Play, je určite zaujímavý smartphone. Áno má zopár vecí ku ktorým mám isté výhrady, avšak to kompenzuje jeho veľmi solídna HW výbava, odladený OS a  samozrejme zaujímavá kapacita batérie.

     

    Samostatnou pridanou hodnotou sú potom motomods. Či už je to JBL reproduktor, projektor, alebo powerbanka. Motomods si však ukážeme v samostatnom článku.

     

    Ak teda hľadáte zaujímavý smartphone a máte radi značku Lenovo, určite si pozrite aj model Lenovo Moto Z Play

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *