RECENZIA: Herný notebook OMEN by HP 15-ce011nc: 15 palcový krásavec

HP Omen 15 palcový

9.7

Dizajn

9.0/10

Výkon

9.9/10

Spracovanie

9.9/10

Konektivita

9.9/10

Pre

 • Atraktívny dizajn
 • Vysoký herný výkon
 • Výborne optimalizovaný

Proti

 • Temer žiadne sme nenašli

Pred nejakým časom sme spoločne s kolegyňou testovali aj dˇaľší herný notebook. Tento raz to bol notebook Omen od spoločnosti HP. Konkrétne sa jednalo o 15 palcový model. No a ako sa na tomto krásavcovi pracovalo, sa pozrieme v nasledujúcej recenzii.

Dizajn

Hp sa pustilo v sérii Omen, čo sa funkčnosti  a dizajnu týka, naozaj tou správnou cestou, a dizajn ich notebookov sa nám v redakcii skutočne veľmi páčil. No ale poďme pekne po poradí, čo všetko tu nájdeme.

Výbava portov je totiž v prípade Omen notebookov veľmi štedrá. Na jednej strane tak nájdete USB-C, USB 3.0, LAN port HDMI výstup a výstup pre slúchadlá a mikrofón

Na druhej strane sa nachádza dvojica USB3.0 portov, a čítačka pamäťových kariet. Pod displejom sa nachádza celkom zaujímavo riešená plno formátová klávesnica. A čo že je na nej také zaujímavé?

Zaujalo nás jednak, ako elegantne a pohodlne sa notebook vmestila kompletne celá klávesnica, aj s numerickým blokom , a tiež nás zaujalo zvýraznené podsvietenie dôležitých WSAD kláves, ktoré sú pri hraní hádam všetkých hier priam kľúčové.

Príjemný bol aj presný a dostatočne veľký touchpad. Priznajme si však, že akždý hráč si pripojí tú svoju myšku, a touchpad okamžite vypína.

Nad klávesnicou sa nachádza veľmi kvalitný 15 palcový displej, s AntiGlare technológiou a FullHD rozlíšením 1920×1080.Samozrejme nad displejom nesmie chýbať webkamera,a o zvuk sa v tomto prípade starajú reproduktory Bang and Ollufsen.

Dobre výbavička fajn, ale na čom to celé vlastne beží? 

Treba povedať, že HP sa pri tvorbe tohto notebooku tak povediac nekašľalo, a HW výbava ničím nezaostáva za atraktívnym dizajnom.

Pri hernom notebooku sú podstatné 4 veci. Disk, grafická karta, a výkonné CPU, či dostatok RAM.

V našej konfigurácii sa nachádzal celkom nadupaný hardware A síce grafická karta NVIDA GTX 1050Ti, ako disk tu bola dvojica diskov. A to  512GB SSD disk, ktorému sekundoval klasický 7200 otáčkový 1TB disk určený na vaše dáta, a to všetko bolo doplnené o 16 GB RAM a CPU Intel Core i7 s taktom 3 GHz.

 

Čo sa týka batérie, tak tá dosahovala štandardnú roj štvor hodinovú výdrž. Avšak povedzme si rovno, hráči väčšinou batériu nijako neriešia, a herný notebook v podstate beží nonstop na adaptéri.

Ok ako sa nám s ním teda hralo ? 

Nuž musíme uznať, že tu HP zo sériou Omen zarúbalo hodne vysoko.   V redakcii sme vášniví hráči, a naše herné session sa kľudne natiahnú v extrémnych prípadoch aj na pol dňa, ak nám to dovoľuje čas.

Boli sme prekvapený ako dobre si HP omen počínal v hrách ako Overwatch, Battlefield 4, či napríklad nie ideálne optimalizovanej, ale graficky veľmi peknej hre Rust. Notebook všetky hry zvládal s prehľadom, mnoho krát na najvyššej grafike.

Musíme pochváliť aj ergonómiu klávesnice, ktorá je pri dlhodobom hraní na notebooku určite veľmi dôležitým faktorom a tu bola klávesnica spracovaná špičkovo.

Záver?

HP nasadilo loťku týmto notebookom naozaj dosť vysoko. Atraktívny dizajn dopĺňa temer nekompromisným výkonom  aj v tých náročnejších hrách. To celé je doplnené konektivitou od WiFi až po LAN a  Bluetooth a kvalitným zvukom Bang and Olufsen.

Takže ak chcete výkonný, zaujímavo vyzerajúci notebook, možno by nebolo zlé dať šancu aj tomuto zariadeniu.

 

 

6 komentárov pri “RECENZIA: Herný notebook OMEN by HP 15-ce011nc: 15 palcový krásavec

 1. Braňo, nehnevaj sa, ale toto je recenzia? Vážne?
  – Po prvé, sú tam chyby ako mraky. Odporúčam si recenziu najprv napísať vo Worde a potom to prekopírovať do WordPressu. Veď tak to robí hádam každý, nie?
  – Po druhé, konštatovať fakt, že ako sa všetko zmestí (klávesnica)… Really?? Pri 15,6″ NB je NORMÁLNE, že obsahuje numerickú časť. A že sa tam všetko zmestí. Si mal prvýkrát 15″ noťas?
  – Toto je recenzia, alebo PR kecy? Sorry jako, ale 1050Ti je absolútny základ a tzv. ENTRY grafika. Tu o výkone a nieto o maximálnom, kde všetko pôjde nemôže byť vôbec REČ…. Ak by si písal o noťase, ktorý má 1060-tku, alebo 1070-tku (majú ich napríklad NB od Eurocom), tak to je v poriadku, že má maximálny výkon….
  – Chyby typu má to „SSD disk“ ani nebudem spomínať (písať SSD disk je p..ovina akoby si písal, že je nie kto pracovník IT technológii)-SSD = solid state drive, a napísať SSD disk znamená akoby som napísal solid state drive drive (ak teda disk preložím do angličtiny) a je to to isté ako pracovník IT technológii (keďže IT = informačné technológie tak IT technológii by bolo rovnako zdvojené)…. túto chybu robia aj redakcie ako PC REVUE a ďalšie.
  – Reálne by som očakával pri recenzii testy z benchmarkov. Ty si tu nedal NIČ. NIČ. NIČ. A ak hráš hry, tak screen prípadne z nich (ale tie bench testy určite! VEĎ ako chceš podkladať ľuďom že je noťas ozaj výkonný???). … Tu je nič zas.
  – Okrem chýb sú tu štylistické chyby. TEMER neexistuje… Hovorí sa TAKMER !! Nie temer. Ani ješter nie je, ale jašter. (to mi prišlo na um pri písaní… a porovnaní))… čiže temer nie!!! Rovnako ako sa hovorí dvakrát viac to stojí (mnoho ľudí hovorí raz toľko to stojí a myslia 2x vyššiu cenu, lenže raz toľko to stojí=rovnako to stojí)) –> podobná chyba…
  – To že medzi slovami sú často tri medzery, inde 10, inde čiarka neodlená a podobne, to už netreba komentovať.

  Ja veru neviem. Ale toto nie je recenzia. Ale akýsi nepodarok na úrovni písalka 6. triedy na ZŠ, ktorý sa ešte učí písať slohové spráce.

  PRIPOMINAM. NEchcem tu hejtovať. Ale toto všetko by ťa mohlo posunúť vpred.

  GOOD LUCK 🙂 🙂 !!!!

  • No konečne rozumná debata aj keď ako nick používaš moje skomolené meno. Ale to je teraz nepodstatné.

   Jasné už na FB som priznal že toto veru nebola moja top produkcia, a už aj lepšie som veru napísal. Ale poďme po poriadku.

   Čo sa týka čísel, aby si pochhopil prečo tu niesu. Razím teoriu, ak chceš čísla, tie nájdeš všade na webe. Ja skôr píšem o tom, ako sa produkty priamo používajú. Akési user experience. Preto sem nedávam mrte tabuliek,

   Jazyk. Ok gramatiku to chce vytuniť to je jasne. Ale nie som povedzme profi it magazín, a tak si myslím, že hovorovejšiu reč osobný blog trocha znesie.

   PS inak fakt by som rad vedel tvoje pravé meno. nie Bruce Wayne a pod. Ale to len tak na okraj.

   • Toto, čo je v texte rozhodne nie je ani na „user experience“, teda aspoň podľa môjho názoru.
    Jazyk by mal byť v poriadku aj na blogu.

Komentáre sú uzavreté.