Recenzia: Herný notebook ASUS ROG G501JW

ASUS ROG G501JW

ASUS ROG G501JW
9

Dizajn

9/10

  Pripojitelnost zariadeni

  9/10

   Výkon

   9/10

    Pre

    • Veľmi slušný výkon
    • Pohodlná klávesnica
    • miniDisplay port

    Proti

    V týchto dňoch som mal spolu s kolegyňou možnosť testovať herný notebook ASUS ROG G501JW, jedná sa síce už o trocha menej aktuálny model, ale myslím, že stojí za to , sa naň aj tak pozrieť.  Takže poďme pekne na to,,

    Dizajn

    Dizajnovo je ROG G501JW veľmi podareným  kúskom. Na pravej strane nájdete čítačku SD kariiet, ktorá sa celkom hodí, dva USB porty a samozrejme jack na pripojenie sluchadiiel.

    Na opačnej strane sa potom nchádza konektor na pripojenie adaptéra, LAN port, HDMI port a  samozrejme ďalší USB port, no nechýba ani miniDispley port.

    Po odklopení veka displeja tu nájdete veľký pohodlný a presný touchpad, ktorý však väčšinou hráči aj tak nevyužijú.

    Príjemne však prekvapí klávesnica, ktorá nie je osekaná, ale jedná sa o pnohodnotnú klávesnicu s numerickým blokom, čo je len dobre, keďže niektoré hry majú ovládanie skutočne komplexné a využijú aj numerický blok.

    Klávesnica je samozrejme podsvietená, a ako inak  do červenej farby, ktorá je dnes na herných perifériách a notebookoch akosi v móde. Na klávesnici poteší, a príjemne prekvapí aj zvýraznenie kláves WSAD čo len podčiarkuje herný charakter notebooku.

    Podľa vyjadrení kolegyne sa na klávesnici písalo aj hralo veľmi príjemne a pohodlne, čo je celkom dobrá správa, ak si neplánujete k notebooku dokúpiť externú mechanickú klávesnicu.

    Nad klávesnicou  sa potom  nachádza 15 palcový IPS UHD displej, ktorý poskytuje naozaj výborný obraz, a to až  do rozlíšenia 3840×2160 bodov v maximálnom nastavení UHD. Samozrejme je možnosť dať si aj klasické Full HD rozlíšenie. Nad displejom potom nájdete webovú kameru, ktorá je schopná pracovať v HD rozlíšení.

    Ok a aké železo sa skrýva  pod kapotou ?

     

    ASUS ROG G501JW je plnokrvná herná mašinka, aj keď je už trocha staršieho dáta vydania, stále má čo pponúknuť. Takže čo nájdeme pod kapotou ?

    Nájdeme tu výkonný porocesor Intel core i7 4720HQ, ktorému v našej konfigurácii zdarne sekundovalo 16GB RAM.

    Ako úložisko sme mali k dispozícii jednak 256GB SATA disk určený pre  systém, no a klasický 1TB disk pre naše dáta, teda v tomto príúade prevážne hry.

    O grafický výkon sa starala Nvidia GeForce GTX 960M, ktorá dodala ešte aj dnes  dostatočný výkon väčšine testovaných titulov.

    O ozvučenie sa potom starali celkom kvalitné reproduktory, podporené systémom ASUS SonicMaster Premium Technology. Ale myslím, že každý pravoverný hráč dá napokon aj tak prednosť nejakým tým herným slúchadlám.

    Čo sa týka pripojiteľnosti, nájdete tu všetko od Bluetooth cez LAN až po Wifi štandardu b/g/n, alebo ac v závislosti od konfigurácie samotného notebooku.

    A čo sa na tomto hernom dele testovalo a hralo?

    Nuž bolo toho naozaj viac ako dosť. Testovali sa hry ako Battlefield 3, Dead by Daylight, Farming Simulator 2017, Paladins, Warframe, či Armored Warfare. A ak spomíname hranie, vedzte, že v našom prípade sa nejedná o hodinku alebo polhodku zahrania sa, ale v niektorých prípadoch išlo o celo poobedné session, čo už je dosť zaberák. A ako to noteboo zvládal?

    Nuž podľa vyjadrenia kolegyne to notebook počas dvoch mesiacov naozaj hardocre testovania zvládal absolútne s prehľadom, bez nejakých známok prehrievania sa.

    18109970_1775461882469879_1201703658_o 18111044_1775461812469886_264790682_o 18159334_1775462189136515_793355409_o

    Inak možno sa čudujete, že som pri testoch nespomenul batériu. Jasné samozrejme je tam, a to  buď 6 alebo 4 článková, avšak priznajme si otvorene, ktorý hráč si to lajsne a bude hrať na batériu? Myslím že žiaden.

    Za spoluprácu na videu dakujem kanálu GenTechSk

    Záver

    Čo dodať na záver? Myslíme si že notebook ASUS ROG 501JW je veľmi solídny počin od spoločnosti ASUS v rámci ROG série, Potešila plnohodnotná klávesnica, či  solídny výkon vo všetkých testovaných hrách.

    Príjemným prekvapením bol aj fakt, že sa notebook takmer neprehrieval, dokonca aj napriek niekoľko hodinovému hraniu. A to sme mu dávali riadne zabrať.

    Jednoducho, ASUS znova dokázal, že herné sroje vie naozaj robiť, a robí to čím ďalej tým kvalitnejšie.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *