Recenzia: Dell Latitude E6400 – čierny elegán

V týchto dňoch som dostal na testovanie jeden veľmi zaujímavý a elegantný notebook. Konkrétne sa jedná o Dell Latitude E6400, a my si ho predstavíme v tejto recenzii. Ok takže poďme na to.

Dizajn

Dell Latitude E6400 je veľmi elegantný čierny 14,1 palcový notebook. Na pravej strane notebooku sa nachádzajú dva dva USB porty vstupy pre slúchadlá a mikrofón a DVD mechanika. Na ľavej strane nájdete USB port, eSATA port a klasický VGA port, pre pripojenie externého monitora. Na zadu notebooku sa potom nachádza HDMI a LAN port. V predu tesne pod vekom nájdete čítačku na SD karty.

DSC_0005

Notebook má veľmi príjemne spracovanú klávesnicu s veľmi dobrým zdvihom kláves. Na ovládanie notebooku slúži buď to klasický touchpad, alebo, páčka či joystick uprostred klávesnice. Mne osobne sa pohodlnejšie pracovalo s klasickým touchpadom. Pri joysticku, či ako to nazvať som mal pocit, že kurzor dajako priveľmi lieta. Po stranách klávesnice nájdete dvojicu reproduktorov. Nad klávesnicou sa potom nachádzajú diódy. Ktoré detekujú či máte zapnutú WiFI, Bluetooth a ako ste na tom s batériou. Taktiež sa tu nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti notebooku.

Konfigurácia

Tento model notebooku ktorý som dostal na testovanie, obsahuje 2GB RAM, procesor Intel Core 2Duo P900 taktovaný na 2,53 Ghz a 140GB HDD. S predinštalovaným systémom Windows Vista Bussiness Pre niekoho bohužiaľ notebook neobsahuje webkameru. K notebooku sa dodáva tak isto bohato vybavená docking station.

DSC_0003

Docking Station

Docking station je tak isto veľmi bohato vybavená. Na ľavej strane nájdete tri USB porty. A výstupy pre slúchadlá a mikrof´ón. Vzadu sa nachádza dvojica DVI portov a hneď pod ňou dvojica HDMI portov. LPT port klasický port ešte myslím na tie staré myšky, čo boli pred PS 2 portmi. LAN port, dvojicu USB portov, PS2 port a port pre klávesnicu. Samozrejme nechýba ani moderný eSATA port. Ako vidno dockstation je vybavená hádam všetkými mysliteľnými portami, a tak pripojíte v podstate akokoľvek staré zariadenie, ktoré sa môže v dnešnej domácnosti vyskitovať. Od moderných HDMI až po archaické myšky.

DSC_0002

Záver

Dell Latitude E6400 je veľmi elegantný Bussiness notebook, s bohato vybavenou dockstation pripravený na všetky naše potreby. Samozrejme nečakajte od neho herný výkon. Na to vlastne ani tento notebook nie je určený. Jedinú výhradu by som možno smeroval k USB portom. Neviem prečo sa v DELL rozhodli dať ich tak tesne nad seba. Ak máte viac USB zariadení, tak to môže byť trocha problém. Situáciu tu trocha zachraňuje docking station. Ale inak sa jedná o veľmi zaujímavý kúsok. V tomto texte uvádzam aj niektoré nepresnosti z videa na pravú mieru. A že som sa ich pár dopustil.

Dell Latitude e6400 review from branorac on Vimeo.

4 názory na “Recenzia: Dell Latitude E6400 – čierny elegán

  1. Milý trapak tak stýmto si sa strápnil akurát ty.. Ničnehovoriaci nick este trapnejšie vyplenný mail. No ale povedzme že máš tak do 15 rokov ak máš viac je to smutné. Tu ak si si všimol diskutujú ľudia tak že ich viem identifikovať a nehanbia sa podpísať. Po druhé napíš niečo ty a potom machruj.

  2. LPT pouziva 25 pinovy konektor samicu na strane PC, ma paralelny prenos dat a je povodne urceny pre tlaciarne.. COM pouziva bud 9 pinoveho (mys) alebo 25 pinoveho (modem) samca na strane PC a pouziva seriovy prenos dat.. mohol by si sem hodit detailne fotky konektorov aj na notebooku aj na docku 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.