RECENZIA: Creative iRoar GO kvalitný prenosný multifunkčný reproduktor

iRoar GO

189 EUR
9

Zvuk

9.0/10

Dizajn

9.0/10

Konektivita

9.0/10

Vodotesnosť

8.9/10

Pre

  • Malé rozmery
  • Kvalitné spracovanie
  • Skvelý zvuk
  • Odolný voči ošpliechaniu vodou

V týchto dňoch sme spoločne s kolegyňou testovali celkom zaujímavý prenosný reproduktor spoločnosti Creative, nazvaný iRoar GO, nuž a teraz sa pozrieme na tento reproduktor trocha lepšie.

Dizajn

Dizajnovo, sa jedná o podobný reproduktor ako je Creative Roar a Roar 2. Na vrchnej strane sa nachádzajú tlačidlá pre vypnutie a zapnutie reproduktora, ovládanie hlasitosti,  tlačidlo na príjem hovorov, keďže reproduktor môže slúžiť aj ako handsfree k vášmu smartphonu. No a tlačidlo  source, ktoré  slúži na výber zdroja zvuku.

Ďalej tu máme sériu LED kontroliek, ktoré vám oznamujú, ktorý zdroj zvuku, je práve prehrávaný. Či je reproduktor pripojený cez NFC,  či je prehrávaný zdroj s SD karty, USB zariadenia, alebo externý AUX zdroj. Čo je celkom šikovné.

Zo zadnej strany nájdete kompletné ovládanie prehrávania z SD karty. A to  klasické tlačidlá Play/Pause. Shuffle tlačidlo či tlačidlá pre preskočenie skladieb dopredu, či dozadu. Tak isto tu nájdete tlačidlo Roar, ktoré pridá riadne basy, a zosilní už aj tak dosť hlasný, a kvalitný zvuk.

Pod gumovým krytom nájdete  USB port na nabíjanie reproduktrora, microUSB port na pripojenie reproduktora napríklad k PC, a slot na SD kartu, na ktorej máte uložené svoje obľúbené pesničky. Tak isto tam nájdete aj port pre adaptér a audio jack.

A ako to hrá?

Podľa vyjadrenia kolegyne, ktorá reproduktor testovala, hrá reproduktor výborne. Jednak má veľmi dobré podanie výšok, ale aj basov, čo celkovo dodáva veľmi kvalitný zvuk, a výborný zážitok pri počúvaní.

Bodaj by aj nie, keďže o prehrávanie zvuku sa stará niekoľko reproduktorov a malý samostatný subwoofer, tak ako to poznáme s predošlích generácií Roar reproduktorov.

A ako sa tesovalo?

Testovalo sa celkom zaujímavo. Aby to nebol len taký fádny izbový test, kolegyňa zobrala reproduktor aj na dovolenku na Maltu, kde sprehľadom prežil aj trocha náročnejšie podmienky.

Počúvali sa na ňom najrôznejšie hudobné žánre, a treba povedať, že si poradil dobre  každým štýlom hudby.

Záver

Reproduktor iRoar GO je veľmi kvalitne spracovaný reproduktor. A to ako po dizajnovej, tak aj  po zvukovej stránke. Ak teda hľadáte štýlový, prenosný a zároveň trocha multifunkčný reproduktor, myslíme si, že by ste sa mohli pozrieť aj na iRoar GO. Stojí naozaj za to.

Zdroj fotografií: Web spoločnsoti Creative. Fotografie od kolegyne budú doplnené neskôr