RECENZIA: ASUS ZenFone ZOOM

ASUS ZenFone ZOOM

ASUS ZenFone ZOOM
9.45

Dizajn

9/10

  Možnosti pripojenia zariadeni

  9/10

   Kvalita fotoaparátu

   10/10

    Výdrž batérie

    10/10

     Pre

     • Veľmi zaujímavo riešený fotoaparát
     • Dlhá výdrž na batériu

     Proti

     • microSIM v dobe nanoSIM
     • Nevymeniteľná batéria

     V týchto dňoch som mal spolu s kolegyňou možnosť testovať celkom zaujímavý smartphone od spoločnosti ASUS. Konkrétne sa jednalo o ASUS ZenFone ZOOM. No a ako v testoch obstál si povieme v nasledujúcej recenzii.

     Dizajn

     ASUS ZenFone ZOOM je dizajnovo celkom zaujímavý kúsok. Prednej strane dominuje veľký 5,5 palcový Full HD displej s rozlíšením 1920×1080, ktorý je chránený sklom Corning Gorilla Glass 4.

     Nad displejom potom nájdeme predný fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 5 megapixelov a samozrejme reproduktor. Spodná strana je potom bez akýchkoľvek tlačidiel, keďže tie sú riešené softvérovo.

     Zo spodu má ZenFone Zoom už len klasický mcroUSB slot a hore sa nachádza obligátny jack. Samozrejme po bokoch sa nachádzajú klasické tlačidlá ovládania hlasitosti.

     Zaujímavá je však pre nás aj zadná strana ZenFone Zoom. Tu sa nachádza priam obrovská časť, ktorá v sebe skrýva zaujímavo riešený fotoaparát.

     Fotoaparát v ZenFone Zoom  je totiž  13 megapixelový, avšak disponuje vychytávkami ako je laserové zameriavanie, či trojnásobný optický zoom. Samozrejme nechýba ani dvoj’tonový LED blesk.

     Keď sme zistili, že je zadný kryt odnímateľný, najprv sme sa potešili. Avšak ten je odnímateľný len kvôli tomu aby ste do ZenFone Zoom mohli vložiť dve SIM karty, ktoré sú prekvapivo microSIM a nie nano SIM ako  je dnes bežné. Ak ste teda čakali vymeniteľnú batériu tá sa nekoná.

     Čo tohto krásavca poháňa?

     ASUS ZenFone ZOOM je vybavený veľmi kvalitným hardware. Ten okrem iného zahŕňa štvorjadrový procesor Intel Atom taktovaný na 2,3 Ghz.

     Čo sa týka RAM a úložiska , ZenFone ZOOM sa dodáva  vo verziách s 2 alebo 4GB RAM a z 16 až 128 GB úložiskom.

     Čo sa týka konektivity, je ASUS ZenFone ZOOM vybavený všetkým potrebným. Počnúc Bluetooth 4.0 a podporou WiFi až po štandard ac končiac. Samozrejme nesmie chýbať ani podpora systémov GPS a GLONASS. O grafický výkon sa stará grafika PowerVR G6430

     Operačný systém a UI

     Operačným systémom v ASUS ZenFone ZOOM je ako inak Android, defaultne vo verzii 5.0 a samozrejme nesmie chýbať tradičné elegantné rozhranie ASUS ZenUI, ktoré je verziu od verzie lepšie a lepšie.

     Záver

     ASUS ZenfFone ZOOM je celkom zaujímavý kúsok z dielne spolčnosti ASUS. Potešil nás celkom zaujímavo riešený fotoaparát s množstvom nastavení.

     Tak isto nás pri testovaní potešila veľká 3000 mAh hodinová batéria, ktorá ZenFonu Zoom dodá energiu na dostatočne dlhý čas.

     Trochu prekvapením je  používanie dvoch microSIM kariet, a to hlavne v dobe keď sa používaj nanoSIM karty, a riešenie s odnímateľným krytom hlavne ak sa nejedná o vymeniteľn batériu nepovažujem z rovna za šťastné

     Tak či onak, ZenFone Zoom je zaujímavý smartphone pre tých, čo radi fotia mobilom, a nechcú zo sebou ťahať napríklad ešte zrkadlovku. Nehovoríme, že ju nahradí, ale ako alternatíva je ZenFone Zoom určite zaujímavé riešenie.

     Pridaj komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *