Recenzia: 17 palcový výkonný herný notebook HP Omen

17 palcový HP Omen

9.4

Dizajn

9.0/10

Výkon

8.9/10

Spracovanie

9.9/10

Konektivita

9.9/10

Pre

  • Výkonná grafika GTX 1080
  • Výkonný procesor

Proti

  • Vyššia váha. Temer 4,5 Kg
  • Absencia DVD mechaniky

Pred nejakým časom sme s kolegyňou testovali ďalší notebook od HP z hernej série Omen. Tentoraz išlo o celkom výkonný 17 palcový model a kajúcne musím priznať, že predošlý recenzovaný notebook oproti tomuto modelu, sme jemne nadhodnotili.

Dizajn

Poďme sa teda spoločne pozrieť, čo za krásavca je 17 palcová verzia HP Omen a prečo by pri ňom zaplakalo aj moje herné PC.

Keď otvoríte notebook, ako prvé vás upútajú dve veci. Tou prvou je veľmi pekný 17 palcový displej, s veľmi dobrými pozorovacími uhlami s frekvenciou 120Hz, rozlíšením 1920×1080 a technológiou WLED.

Ďalej vás určite upúta klávesnica. Tá je totiž plne mechanická a veľmi kvalitne spracovaná. Prsty vás nebudú bolieť ani po dlhodobejšom hraní či práci, čo je myslím celkom dôležitá vec.

Pod klávesnicou sa nachádza rozmerný, veľmi presný touchpad, ktorý však nevyužijete ani tak pri hraní hier, ako skôr pri práci. Neviem si totiž predstaviť, pri akej hre by som ocenil ovládanie touchpadom.

Zaujímavá je aj výbava čo sa týka portov. Na ľavej strane sa nachádza vstup pre slúchadlá, mikrofón a USB 3.0 port. Na druhej strane sa nachádza čítačka kariet a ďalší USB port, ako aj vstup pre napájací adaptér. Nič viac nič menej. Takú Blu-ray, či DVD mechaniku by ste tu hľadali márne. Zo zadu potom nájdeme HDMI, USB a LAN port.

Ok a na čom to celé funguje ?

Ako úložisko si HP zvolilo klasický 7200 otáčkový disk s kapacitou 1 TB. Čo sa týka RAM, tá je pohyblivá podľa konfigurácie a to až do 32 GB RAM.

 

Ako procesor je tu výkonný Intel Core i7, taktovaný na 2,9 GHz, avšak plne pretaktovateľný až na celkom pekných 3,9 GHz s pomocou technológie Turbo Boost, čo je už celkom pekné.

Čo sa grafického výkonu týka, tak tu sa HP nekašlalo a do notebooku dalo rovno NVIDIA GTX 1080 a tým pádom sa v tejto konfigurácii stáva notebook plne VR ready.

O dobrý zvuk sa potom postará dvojica reproduktorov od Bang and Olufsen, doplnená podpornými technológiami od HP.

Čo sa týka konektivity, nájdeme tu klasiku LAN port, Wifi a Bluetooth. Čo na herný notebook úplne bohato postačuje.

A ako a čo sa na ňom hralo ?

Dlhodobo zvykneme hrávať celkom známu záležitosť Rust. O tejto hre je známe, že čo sa optimalizácie týka, tak na tom nie je zrovna povedzme, ideálne. No a naše session sú aj niekoľko hodinové.

 

Niekoľko hodín strávime ale aj pri hrách ako Overwatch, či Battlefield 4. Ale aj Black Desert Online. A vyskúšali sme aj absolútnu novinku Darwin Project. No a vo všetkých prípadoch sa notebook ukázal ako veľmi spoľahlivý stroj. A ak už dačo spadlo, bolo to skôr optimalizáciou samotnej hry, viď. Rust ako notebookom.

 

Čo sa týka batérie, tak notebook obsahuje klasickú 6 článkovú batériu s kapacitou  99Wh, avšak povedzme si rovno, 17 palcový notebook, ktorý váži takmer 4 kilá, bude skôr náhradou desktopu a teda večne napojený na adaptér. Hlavne pri hraní.

 

Záver

 

Čo sa týka konfigurácie a spracovania, nemožno tomuto 17 palcovému krásavcovi naozaj nič vytknúť. Chladenie notebooku je vzhľadom na jeho výkon takisto dostatočné. Notebook sa nijako neprehrieval.

 

Takže ak nemáte zrovna hlboko do vrecka a hľadáte herný notebook, ktorý je ako bonus aj VR ready, myslím že tento model HP Omen bude to pravé.

Video k recenzii nájdete tu