Pripravuje Valve okuliare pre virtuálnu realitu?

Spoločnosť Valve, známa okrem iného aj svojou platformou pre predaj hier Steam, oznámila, že pripravuje okuliare pre virtuálnu realitu, nazvané SteamVR. Demo by mal predviesť na Game Developer Conference v San Franciscu. Ak by sa to. Bez zaujímavosti tiež nie je fakt, že Steam klient beta dostal update pre nový ovládač. Aký to nie  je vôbec jasne špecifikované.

No a updtae sa môže týkať ozaj čohokoľvek. Od slávneho doteraz neuvedeného Steam controlleru, až po pripravovaný SteamVR systém, ktorý sa až nápadne podobá na systém Oculus. Inak nechcem byť na  Valve zlý, ale tak ako im ide predaj a vývoj software, tak im moc nejde  hardware.

Spomeniem len dva príklady. Ako prvý onen Steam Controller, ktorý ešte stále nie je na svete. A spomeňme si tiež na sľubované Steam Machines, čo mali byť počítače do vašej obývačky, a tiež ich dáko extra nevidno.

Nuž uvidíme ako to dopadne s pokusom so SteamVR. Len po predchádzajúcich pokusoch mám isté obavy. Ale ako sa povie možno tu motyka vystrelí, a Valve nás tento raz na Game Developer Conference naozaj milo prekvapí.

Ak by ste to však chceli risknúť a vyskúšať StemVR developerkit. Moôžete sa prihlásiť na stránke spoločnosti Valve.

Zdroj: Engadget