Prežije Google+ v konkurencii Facebooku a Twitteru ?

Dnes keď som sa po dlhšom čase prihlásil na Google+, tak som pozoroval dáke ticho. Nekonala sa dáka živá diskusia ako v začiatkoch tejto siete od Google. Tak Vám neviem, ale začínam byť ku Google+ trocha skeptický. Prečo ? Ono ako sa zdá ten prvotný záujem a bitka o pozvánky akosi opadol. Možno s tým Google+ prišiel Google trocha neskoro…..


Viete snažiť sa konkurovať niečomu ako je Facebook je podľa mňa tak trochu naivné, keďže Facebook je tu už niekoľko rokov a Google+ len chvíľu.  Googlu totiž veľmi dlho trvá než dačo otestuje. Stále naplno nefunguje napríklad Live hangout prípadne nové funkcie v hangout, ktoré sú len na vyskúšanie. Ďalej tu stále chýbajú niečo ako fan stránky či firemné profily po ktorých tak spoločnosti volajú. Hry boli fajn ťahom. Ale nie som si istý koľký z vás ich aj reálne na Google+ hrajú. Ja osobne hrám skôr s priateľmi na Facebooku.

Dosť mi vadí napríklad aj ich prístup k mobilnej aplikácii. Oficiálne ju ani pre iPhone ani pre Android nezískate leda, že by ste boli v USA, prípadne mali americký účet v prípade iTunes.

Len dúfam, že Google+ napokon nepôjde dáko do stratena. A čo vy myslíte si že Google+ prežije v konkurencii Facebook a Twitteru ?

2 názory na “Prežije Google+ v konkurencii Facebooku a Twitteru ?

  1. Najväčšou vychytávkou Google+ boli kruhy, ktoré Facebook následne veľmi rýchlo „tiež objavil“ vo forme vylepšených zoznamov. Google+ neprináša žiadne ďalšie výraznejšie výhody a to je na masový prechod príliš málo.

  2. Podle mého google se svou sociální sítí nezačal úplně nejideálněji. Třeba o takový hangout mi vůbec nejde, používat ho nebudu, když už, tak mám skype. Více mě zaráží absence nějakého API, která by dovolila integrovat google plus na jejich web a vytvářet aplikace. V je podle mého ta největší chyba.

    Zas na druhou stranu googlu má obrovskou sílu to protlačit. Spousta lidí používá jeho vyhledávání, mapy, mail (u nás teda zase tolik ne, tohle spíše ve světě), reader a další. A tady ho bude google určitě cpát do svého androida.

    Spíše přemýšlím, jestli google+ není spíše konkurence pro twitter než pro facebook…

Nie je možné pridávať komentáre.