Prekladáme texty rýchlo a jednoducho

Dnes sme sa s kamošom na Facebooku rozprávali len tak o všeličom možnom, a popri tom došla reč aj na texty, a vraj má pre mňa tip na zaujímavý článok. Nuž a tak vznikol aj  tento post.

Prvou aplikáciou na preklad stránok, je jednoduchý avšak účelný doplnok pre prehliadače, prekladač Britanik. Tento prekladač pracuje veľmi jednoducho. Nainštalujete si doplnok pre Internet Explorer verzie 6 až 9, prípadne doplnok pre Firefox verzie 3.5 až 4.0. Po nainštalovaní sa objaví v prehliadačoch česká vlajočka. Vy po príchode na anglickú stránku kliknete na vlajočku, a prekladač Vám text preloží..

Druhou aplikáciou z oblasti prekladania textu na ktorú som od kamoša dostal tip je Client for Google Translate. Ako už z názvu vidno, jedná sa  o softvérového klienta služby Google Translator. Text môžete prekladať dvoma spôsobmi. Buď text napíšete priamo do okna klienta, prípadne si označíte časť textu  o ktorý máte záujem, a po kliknutí na malú ikonku G sa vám objaví preklad textu. Prípadne si môžete enchať vyhľaadať výraz v klientovi vo Wikipedii. Táto aplikácia je distribuovaná v troch verziách. Free Translator, Portable určený pre spustenie z USB kľúča,a komerčná Pro verzia.

Verím, že sa Vám tieto tipy zapáčili. Ak áno budem rád ak necháte dáky komentár. Prípadne, môžete odporučiť aj ďalšie zaujímavé aplikácie s tejto oblasti.

3 komentáre pri “Prekladáme texty rýchlo a jednoducho

  1. Ja som používal donedávna Google Translator. Ale je pravda, že prekladať celú stránku je niekedy ako ísť s kanónom na vrabce. A kedže Bubble Translate pod Firefoxom nebeží, tak som vyskúšal HyperTranslate. Zatiaľ som spokojný…

  2. Ja pouzivam Bubble Translate. Je to rozsirenie pre Chrome a som max. spokojna 🙂 Mam ho nastaveny tak ze ked vyznacim text +Ctrl, prelozi mi ho. Je to pre mna pohodlnejsie ako prekladanie celych stranok.

Komentáre sú uzavreté.