Prečo sa dá telefonovať z lietadiel až teraz ?

Európska spoločnosť SkyCall podľa blogu CrunchGear experimentuje s telefonovaním s paluby dopravných lietadiel. Takže konečne budú môcť cestujúci telefonovať aj počas letu. Čo ma ako laika najviac zaujíma? Prečo bolo do dnešných dní telefonovanie s paluby lietadiel zakazované ? A prečo sa všade udáva, že telefonovať sa bude dať až od výšky tuším 3000m. Vie my túto skutočnosť objasniť nejaký pilot?

4 názory na “Prečo sa dá telefonovať z lietadiel až teraz ?

  1. uplne najzakladnejsia vec, pre ktoru sa z lietadla neda telefonovat je to, ze antneny BTSiek su nasmerovane pod nejakym uhlom smerom k Zemi a nie do vzduchu. v praxi to funguje tak, ze GSM signal sa da chytit do vysky cca 500, v niektorych pripadoch do 1000m.

    dalsie faktory su to, ze niektore navigacne zariadenia pracuju na frekvenciach velmi pribuznych tym, na ktorych pracuju mobilne telefony. jedna sa najma o system MLS, pomocou ktoreho su lietadla navadzane na pristatie.

    no a v neposlednom rade je aj to, ze tak isto, ako mobil pri reproduktore rusi mobil aj posadku v komunikacii, co je velmi neprijemne…

    takze tolko.

Nie je možné pridávať komentáre.