Práve som zdarne dorazil do Prahy

Tak priatelia. Práve keď čítate tento post, tak ja sa nachádzam v Prahe. Povedal som si totiž, že by bolo fajn, pozrieť sa tento rok ešte do Prahy pokiaľ je počasie aspoň ako tak k svetu. Z Bratislavy som do Prahy vyrazil o 12:30. Čo bolo celkom v pohode, lebo som sa nemusel zbytočne naháňať, a veci som v pohode pobalil do poludnia. Do Prahy som prišiel niečo krátko po piatej. Teda ono v Prahe sme boli skôr, len klasické zápchy zariadili, že na Florenc sa autobus dostal krátko po 17:00.

Autobus bol veľmi pohodlný. Cestoval som totiž Eurolinse Business Class, a bolo to poznať. Tu máte veru značný priestor na nohy, a pohodlne si tak môžete pospať. Samozrejmosť je v tejto triede WiFi a dokonca aj elektrické zásuvky. Avšak tá moja akosi veľmi nefungovala, čo troška kazilo celkový dojem s komfortu.

Na Florenci ma už čakal kamarát, s ktorým sme sa pobrali na internáty, kde som mal zabezpečené ubytovanie. Treba povedať, že hosťovská izba je celkom príjemná. Aj keď ja si zas nepotrpím na nejaký luxus. Hlavne nech sa mám po celom dni kde osprchovať a vyspať. No a obe požiadavky izba na sto percent spälňa. Zajtra pôjdem pozrieť pravdepodobne centrum mesta, nuž a potom sa uvidí čo ďalej.