Praha je nádherné mesto a štvrtok vyšiel na jednotku

Dnes alebo včera, to podľa toho kedy čítate tento post, som sa spoločne s mamou vybral na Hradčany na Pražský hrad.Treba povedať, že až pri dnešnom dopoludňajšom výlete som ocenil týždňový tak trocha kondičný pobyt v Tatrách.

Na Hradčany sme sa totiž ako správny turisti vybrali pešo, a to pekne od Karlovho mosta. Pri Karlovom moste sa nachádza celkom zaujímavé Múzeum mučenia, ktorého expozíciu, sme si však veľmi radi odpustili. Predsa len sme obaja mieru miloovné nátury. Prešli sme Karlov most kde okrem kresličov maliarov a iných pouličných umelcov a predavačov, zaujal aj jeden verklíkár ktorý hral na starom dobrom flašinete, či ako sa ten nástroj volá.

Potom sme sa vydali na Malú stranu a Nerudovou ulicou dlhým dlhočizným stúpaním na Pražský hrad. Tam sme prišli tesne pred dvanástou hodinou, a tak sme mali možnosť vidieť slávnostnú výmenu čestnej stráže. Pozreli sme si Chrám Svätého Víta ako aj Chrám Svätého Juraja, aj keď len z vonka.

Následne sme sa presunuli do viníc na hrade, o ktorých ani jeden z nás netušil že tam sú. Z hradu bol priam úžasný výhľad na matičku Prahu a tak nečudo, že každý fotografoval o dušu spasenú.


Nuž a po hrade sme sa vybrali každý za svojim programom. Ja na stretnutie s Janom Březinom, pri káve v Starbucks, a mama sa rozhodla, že si pozrie miestne obchodné centrum Palladium, ktoré sme trocha obzreli už včera. No a v piatok ma čaká cesta domov, kde sa dostanem až v neskorých nočných hodinách, keďže bus aide až o 18:00.

Viac fotografií nájdete aj v mojom profile na Google+ či Facebooku