PR: SONY VAIO s Novinkami

Prvou jesennou novinkou Sony VAIO na Slovensku je multimediálny notebook VAIO CW. Kombinuje v sebe výkon (dvojjadrový procesor 2,13 GHz,
4 GB RAM…), výborný obraz (14-palcový LCD displej s LED podsvietením), rýchly prístup na web (do 15 sekúnd od zapnutia notebooku) a elegantný dizajn s možnosťou výberu z trochu farieb.

Internet do 15 sekúnd od zapnutia notebooku

VAIO série CW je vyzbrojený praktickými inovatívnymi funkciami, ktoré zábavnejším a jednoduchším spôsobom podporujú digitálny životný štýl. Novinkou je trojica tlačidiel nad klávesnicou s priamym prístupom k užitočnýmj aplikáciám. Tlačidlo web dokáže do 15 sekúnd od zapnutia notebooku z kompletne vypnutého stavu (čiže „off“ nie sleep) naštartovať web prehliadač. Nemusíte čakať na kompletné nabootovanie operačného systému. Aplikácia  beží zo samostatného čipu a je nezávislá od operačného systému. Ak si potrebujete rýchlo pozrieť kedy začína kino alebo ako skončil športový zápas, VAIO CW vás nenechá čakať.

Ďalšie tlačidlo umožňuje vypnúť LCD displej, čím šetríte energiu najmä keď počúvate hudbu alebo pozeráte filmy na pripojenom HD TV prijímači. Pomocou tretieho tlačidla „VAIO“ otvoríte galériu médií, ktorá vám umožní vyhľadávať a prehrávať vaše digitálne fotografie, video záznamy a audio skladby. Media Gallery dokáže jednoducho usporiadať osobnú kolekciu podľa dátumu alebo udalostí. dokonca dokáže rozpoznať váš vkus a na základe histórie vám odporučí ďalšie súbory a linky s podobným obsahom.

VAIO_CW_red_web

Multifunkčný touchpad a displej s LED podsvietením

VAIO CW pokračuje v overenej tradícii klávesnice s oddelenými klávesami. Vylepšením je vhodné naklonenie, ktoré uľahčuje písanie predovšetkým ženám s dlhšími nechtami. Zmenou je multifunkčný Multi-finger touchpad, na ktorom prostredníctvom intuitívnych pohybov, rolovania a pohybov prstov dokážete oveľa jednoduchšie prehliadať dokumenty, mediálne súbory a web-stránky.

Na 14” širokouhlom LCD displeji typu X-black s LED podsvietením si môžete vychutnávať jasné a vysoko detailné filmy v HD kvalite, videoklipy, hry, fotografie, web-stránky a oveľa viac. Displej s pomerom strán 16:9 umožňuje prehrávať filmy a videoklipy v pôvodnom formáte na celej obrazovke bez čiernych pásov vo vrchnej a spodnej časti obrazu.

Pomocou HDMI výstupu môžete notebook VAIO prepojiť s ktorýmkoľvek TV prijímačom BRAVIA™ a vychutnávať si tak filmy na veľkej obrazovke vášho HD TV prijímača. K dispozícii je tiež web-kamera, ktorá zabezpečuje krištáľovo čistý a jasný obraz pri video pokecoch s priateľmi či rodinou.

VAIO_CW_white product_web

Hravým a pestrofarebným vzhľadom notebooku VAIO série CW sa však nenechajte zmiasť. Disponuje totiž zabudovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce so špičkovým výkonom, ktorá bez najmenších problémov zvládne aj editovanie HD video záznamov, 3D hry a ďalšie náročné aplikácie. Nová vysokorýchlostná pamäť typu DDR3 s vysokou energetickou účinnosťou podporuje nielen výkon notebooku ale predlžuje tiež výdrž batérie. A vďaka nainštalovanému operačnému systému Windows 7 si doprajete ešte viac zábavy a zároveň zvýšite vašu produktivitu.

Notebook VAIO série CW sa bude na Slovensku pre dávať od 24. októbra 2009 v štyroch farbách (červená, ružová, biela a lesklá čierna). K dispozícii k nim je ponuka elegantného príslušenstva v ladiacich farbách vrátane tašky, myši a podložky.

Procesor

Intel® Core™2 Duo P7450 2,13 GHz

OS

Operačný systém Windows® 7 Home Premium (64-bitový)

Pamäť

4 GB (2 x 2 GB)

HDD

320 GB Serial ATA 5400 ot./min

Displej

14” X-black LCD WXGA 16:9 (1366 x 768)

Grafická karta

NVIDIA® GeForce® GT 230M GPU s 512MB GDDR3

Optická mechanika

DVD+-RW/+-R DL/RAM

Hmotnosť a rozmery

2,4 kg (s batériou a dodávanou mechanikou);

233,1 x 27,5-38,5 x 341,3 mm (H x V x Š)

Ďalšie vlastnosti

Multi-touch touchpad, tlačidlo Web pre rychlé surfovanie na webe bez spustenia operačného systému

3 názory na “PR: SONY VAIO s Novinkami

  1. Po pravde ešte som nejak zmoreny s tej konferencie a nechcelo sa mi nejak vymíšľať texty 😀 ale neboj bude aj recenzia toho krasavca

  2. Brano, a na co sem vlastne davas tlacovu spravu? Od teba by som to necakal, ja ich mam ale mam trocha inak zamerany blog 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.