PR: Online kurzy pre IT špecialistov a študentov zdarma

IT špecialisti a študenti majú k dispozícii novú cestu kvalitného samovzdelávania. Online portál Microsoft Virtual Academy (MVA) je od marca 2011 pre všetkých záujemcov k dispozícii na adrese www.microsoftvirtualacademy.com ,a čo je dôležité – bezplatne.

 Myšlienka sa veľmi rýchlo uchytila a dnes je MVA pre IT komunitu nielen výučbovým portálom, ale aj miestom prezentovania dosiahnutých znalostí. Virtuálna akadémia získala celosvetovo za 8 mesiacov 340 tisíc študentov, v poslednom týždni viac ako 8000 nových registrácií. V čom spočívať popularita MVA?

  1. Kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých

 

Systém školení na MVA sa zakladá na vzdelávaní vo zvolených záujmových oblastiach  – od nulových vedomostí až po pokročilé. Začiatočníkovi napríklad stačia aj základné znalosti Microsoft technológií. Pokročilý IT špecialista si zase môže obratom vybrať kurzy s vyššou náročnosťou.

  1. Široké spektrum IT kurzov od Microsoft-u

 

Kurz v terminológii MVA je sériou kapitol so študijnými materiálmi, ktorý končí nenáročným testom. Online semináre boli spočiatku zamerané iba na cloud a produkty ako Windows Azure, SQL Azure, či Office 365. Neskôr sa rozšírili o témy, s ktorými sa IT-čkári stretávajú denne – clustering, virtualizácia cez Hyper-V a VDI, bezpečnosť, správa IT cez nástroje System Center. Pravidelne sa dopĺňajú nové problematiky, ako napríklad decembrový kurz zameraný na použitie nástroja System Center Virtual Machine Manager 2012.

  1. Preferencie vašich záujmov

 

Nie každý chce mať však prehľad o všetkých technológiách od Microsoftu. MVA preto umožňuje nastaviť preferencie záujmových oblastí. Po povolení notifikácií o nových kurzoch, systém doručí e-mailom len linky na kurzy, ktoré používateľa zaujímajú.

  1. Vystavenie profesionality

 

V profile MVA je možné nastaviť, či chcete byť používateľ iba “tichý” študent, alebo chce svoj profil zvládnutých kurzov vystaviť na obdiv. Podľa náročnosti kurzu získa kredity, ktoré ho zaradia do „ranking-u“  Bronze, Silver, Gold alebo Platinum. Čoskoro do rozhrania MVA pribudnú funkcie na zdieľanie informácii o IT vzdelávaní s priateľmi na Facebook-u alebo dokonca pre tlač diplomov o absolvovaní kurzu.

  1. Benefity ku školeniam

 

Body získané za úspešné absolvovanie kurzu nielen posunú študenta vyššie v hodnotení virtuálnej akadémie, ale umožnia mu prístup k ďalším výukovým zdrojom a k stiahnutiu študijných materiálov. MVA teraz naviac pripravuje systém promo akcií pre zaregistrovaných IT odborníkov.

  1. Nulová cena

 

Veľkou výhodou v dnešnej dobe je, že služby MVA nie sú žiadnym spôsobom spoplatnené. Po registrácii možno všetky zdroje virtuálnej akadémie využívať zadarmo a bez obmedzení. Pre vstup do MVA je potrebné Windows Live ID, ktoré sa dá vytvoriť tiež bezplatne tu.

Microsoft Virtual Academy prerazila jednoduchou myšlienkou dobre štruktúrovaného výukového portálu. Teda vzdelávať sa vtedy, keď je na to čas. Bez stresu, bez časového obmedzenia a vlastným tempom. Jedinou podmienkou vstupu do MVA je záujem o svet IT a nové technológie.