PR: Microsoft ohlásil dostupnosť Office 365 na Slovensku

Podnikovú komunikáciu sprístupní firmám formou mesačných poplatkov už od 3,75 € na užívateľa

Vďaka službe Office 365 firmy ušetria desiatky percent vstupných nákladov na informačné technológie. Office 365 predstavuje prístup k profesionálnemu e-mailu s vlastnou doménou, zdieľaným kalendárom, okamžitým správam, videokonferenciám a spolupráci na dokumentoch odkiaľkoľvek. Bez starostí o správu serverov, nákup a upgrade hardvéru a diskovej kapacity. Nástroj zjednodušuje podnikom všetkých veľkostí prístup k vybraným produktom spoločnosti, ktoré sú poskytované cez internet a k dispozícii 24 hodín denne vždy v najaktuálnejšej verzii.

Bratislava, 28. júna 2012

Spoločnosť Microsoft sprístupnila aj slovenským zákazníkom cloudovú službu Office 365, ktorá zahŕňa softvér pre e-maily, úpravy a zdieľanie dokumentov, zjednotenú komunikáciu, vrátane videokonferencií a vytvárania vlastných webstránok. Platobný mechanizmus za služby Office 365 je formou mesačných poplatkov už od 3,75 € na užívateľa. Platba je účtovaná podľa počtu používateľov a úrovne kombinácií vybraných balíčkov. Výhodou je presná predikovateľnosť mesačných nákladov a flexibilné pridávanie resp. uberanie účtov podľa toho, ako sa daná spoločnosť rozvíja.

„Vďaka Office 365 môžu podnikatelia a  malé firmy získať potrebný softvér a IT riešenia za krátky čas,  bez počiatočných investícií s možnosťou flexibilne prispôsobovať používané funkcie povahe podnikania. Väčšie spoločnosti môžu svoje IT zjednodušiť a kapacity použiť na riešenie strategických otázok. Menšie spoločnosti a malí podnikatelia budú mať po prvýkrat možnosť používať profesionálne IT služby, avšak len za zlomok ich obstarávacej ceny pri dostupných mesačných poplatkoch,“ doplnil Martin Čerňák, manažér divízie Office spoločnosti Microsoft Slovakia.

Kľúčovým prostriedkom na využívanie nového cloudového riešenia Office 365 je pripojenie na internet, čo umožňuje používateľom spolupracovať s kolegami jednoduchšie, odkiaľkoľvek a na prakticky akomkoľvek zariadení. Možnosť pracovať súbežne na jednom dokumente, uskutočňovať videokonferencie v reálnom čase či zdieľať pracovné kalendáre, sú len niektoré z mnohých ďalších výhod. Office 365 zjednodušuje prístup k IT technológiám spoločnostiam, pre ktoré by boli počiatočné kapitálové výdavky na vybudovanie vlastnej IT infraštruktúry privysoké.

Podľa výpočtov spoločnosti Microsoft môžu úspory zákazníkov dosiahnuť desiatky percent. Napríklad firma s 300 zamestnancami môže vďaka minimálnym investíciám do hardvéru a nižším prevádzkovým nákladom ušetriť počas 3 rokov  až 40 %  IT rozpočtu. Firma so 100 zamestnancami môže svoje náklady na IT znížiť dokonca až o polovicu.

„Prechod na Office 365 nám umožnil optimalizovať náklady na IT infraštruktúru, ktoré sa podľa prvých prepočtov znížili o cca. 40 %. Poskytuje nám zároveň flexibilitu, ktorá je potrebná v našom dynamicky sa meniacom odvetví. Toto nové riešenie sa stalo zároveň integračnou platformou, ktorá zefektívňuje prácu a komunikáciu v rámci spoločnosti,“  vysvetľuje Ing. Ján Rak, technický riaditeľ spoločnosti Strabag Property and Facility Services s. r. o., ktorá Office 365 už implementovala.

V rámci služby Office 365 si firmy môžu vybrať z niekoľkých a rôznych balíčkov, ktoré v sebe kombinujú  trojicu obľúbených serverových produktov od Microsoftu. Ide napríklad o e-mailový server Exchange Online s veľkosťou schránky na užívateľa 25 GB, SharePoint Online na zdieľanie dokumentov s celkovou kapacitou pre firmu až do 1TB dát a Lync Online pre hlasovú, textovú i video komunikáciu. Súčasťou väčšiny balíčkov sú tiež webové kancelárske aplikácie Office Web Apps. Firmy si cez mesačné poplatky môžu zabezpečiť aj licencie na kompletný balík Microsoft Office Professional Plus.

Úspory a lepšie služby aj pre slovenské školstvo,  pedagógov a študentov

Spoločnosť Microsoft ďalej oznámila, že cloudové služby Office 365 poskytne aj slovenským školám  prostredníctvom balíka Office 365 pre vzdelávanie. Služby budú môcť používať všetci študenti, pedagógovia a ďalší zamestnanci škôl. Okrem komplexného e-mailu s 25 GB schránkou, online archívom a ochranou proti vírusom a spamu, budú môcť školy vďaka Office 365 pre vzdelávanie organizovať napríklad videohovory a videokonferencie alebo webové semináre. K dispozícii dostanú prostriedky na vytváranie osobných a tímových webov, na ktoré môžu ukladať informácie a dokumenty, a tie následne zdieľať s ostatnými alebo na nich spoločne pracovať.

Skúsenosti s Office 365 na Slovensku získala už súkromná škola Cambridge International School, ktorá na nové riešenie prešla zo schránok hostovaných na Gmail Google Apps. Detaily popisuje prípadová štúdia http://www.microsoft.com/slovakia/casestudies/cambridgeschool.mspx .

Vďaka službe Office 365 pre vzdelávanie môžu školy znížiť náklady na informačné technológie a ich správu, nakoľko namiesto investícií do vlastného hardvéru a klasických softvérových licencií, budú prostredníctvom internetu využívať vždy najaktuálnejšie softvérové aplikácie prevádzkované  priamo v dátových centrách Microsoftu.

Viac informácií na stránke  http://www.office365.sk .