Potrebujete dostať live video na viac služieb naraz? Vyskúšajte nástroj Restream.io

Priatelia, ak ste sa niekedy zaoberali distribúciou video obsahu, a zvlášť videa vysielaného naživo, možno ste ako ja niekedy riešili dilemu, ako dostať live video na viac platforiem v jeden moment.

Áno viem  sú rôzne CDN ktoré to dokážu za patričný poplatok. Lenže, čo ak máte hlboko do vrecka, a nepotrebujete toto riešiť stále, ale povedzme len príležitostne ?

Možno práve vám príde vhod tip na službu ktorá sa nazýva restream.io. A čo konkrétne táto služba ponúka ?

Služba restream.io, rieši práve onú dilemu s ľahkosťou a eleganciou, tak, že to jednoduchšie hádam už ani nejde.

Po registrácii do služby totiž máte možnosť prepojiť túto službu so známejšími aj menej známymi platformami.  Samozrejme nechýba Twitch, či Youtube. Facebook Live si môžete dokúpiť ako RTMP stream, za polatok, avšak nájdete tu mnoho iných známejších a aj exotických služieb.

Po prepojení vášho kanála daných služieb so službou restream.io, vám služba vygeneruje stream key, ktorý vložíte do vášho streamovacieho softvér. Tradične sa používa buď OBS Studio, alebo Xsplit.

Potom už len stačí zahájiť vysielanie, a je hotovo. Zaujímavosťou pri teste, čo potvrdili aj diváci je fakt, že restream.io, nijako neznehodnocuje kvalitu obrazu.

Takže, ak ste niekedy riešili na školení, či konfere problém, ako dostať obsah na viac video kanálov, určite mrknite aj na službu Restream.io