PlayStation 4 je na svete kúpili by ste si ju ?

Spoločnosť SONY včera predstavila nasledovníka PS3. Playstation 4a aj nový ovladač DualShokc 4. A veru vyzerá to celkom ipmpozantne. PS4 ponúkne hráčom 8 GB RAM. Ako CPU bol zvolený 8 jadrový procesor Jaguar vyrábaný spoločnosťou AMD. To isté platí aj o grafike AMD Rafeon novej generácie s grafickým výkonom na úrovni 1,84 Terfaflop. Nuž vyzerá to naozaj celkom zaujímavo. Veci ako Bluetooth WiFi, či USB 3.0 budú samozrejmosťou.

 

Zauímavý je aj ovladač, ktorý prešiel teda riadnou úpravou. Nie je to už ten klasický Dual Shock ako ho poznáme, ale v SONY sa rozhodli, že novému ovladaču pridajú touchpad. Môže to byť celkom fajn, povedzme pri pohybe v menu, či ovládaní niektorého druhu hier.Pripravená je tiež aplikácia pre smartphony Playstation App, za pomoci ktorej si z mobilu či tabletu vytvoríte sekundárny displej.

Nuž uvidíme. Tak či onak vyzerá PlayStation 4 celkom zaujímavo, a som zvedavý či sa uchytí. Respektíve som zvedavý ako na túto novinku zareaguje Microsoft s ich XBOX konzolou. Osobne som síce už z hier akosi vyrástol, ale na konzolu by som sa moožno ešte nechal zlomiť. A čo vy kúpili by ste si novú PS4, prípadne radšej siahnete po konkurenčnom XBOX ?