PC hry ako spoluvinník tragédie v Nemecku ??

Po poslednej streleckej tragédii v Nemecku, kde 17 ročný mladík postrieľal tuším 15 ľudí, som si všimol jednu vec. Vždy keď sa stane nejaká takáto tragédia, tak si novinári často berú na mušku počítačové hry a filmy. Ono je najjednoduchšie obviniť a ukázať prstom na jedno konkrétne odvetvie. Áno možno ak dotyčný nemá ako sa ľudovo vraví všetkých päť po hromade, tak hry možno majú vplyv. Avšak mám pocit, že dotyčný by to urobil tak či onak, keď o tom útoku veselo diskutoval ešte aj na internete. Tu by som sa možno pozrel skôr na to aké mal rodinné zázemie. Nie som síce psychológ, ale aj to určite zohráva rolu, a omnoho väčšiu ako to či niekto hrá násilné PC hry. Sám poznám ľudí čo si PC hry radi zahrajú a v reálnom živote by nikomu ani vlas na hlave neskrivili. Veď hry sú dnes tak ako TV súčasťou modernej zábavy. A niekedy je to stokrát lepšia zábava, ako tupo čumieť na TV. To by ma skôr šľak trafil s toho čo ponúka TV. Aký máte vy názor na PC hry ? Môžu byť spúšťačom podobnej tragédie ako sa stala v Nemecku ?

3 názory na “PC hry ako spoluvinník tragédie v Nemecku ??

 1. Problem je ovela zlozitejsi, ale v skratke:
  Ano, pc hry mozu byt pricinou takehoto spravania!

 2. bolo to v nemecku

  hry nie su pricina,
  na druhu stranu caste oblbovanie strielackami, kde sa co najrychlejsie striela po ludoch, buduju urcite reflexy a buraju urcite bariery ..
  .. cize nepomozu

  / sam hram FPS, airsoft..

 3. samozrejme je to hlupost, media si vzdy najdu obetnych barankov a odjakziva (teda cca od vtedy, co vznikol Doom) su nim 3d akcne hry

Nie je možné pridávať komentáre.