Pár tipov pre cestujúcich bloggerov

Keďže máme leto a počas neho sa relatívne často cestuje, a nie len za oddychom ale napríklad aj za obsahom pre blog, rozhodol som sa, že tu zverejním pár tipov, čo balím ako blogger na cesty ja. Samozrejme okrem obligátneho batohu so šatstvom. Takže ako vyzerá batožina cestujúceho bloggera ?

Notebook

Áno. Nechcem ani na cestách stratiť kontakt so svojimi čitateľmi, a tak ako prvé  hneď po šatstve balím notebook. V mojom prípade je to už trocha staršie LENOVO U350 upgradeované alebo downgradované na 40 GB SSD disk.

Mobil

V mojom prípade kráska SonyEricsson XPERIA Arc. Nebudem ani asi veľmi preháňať, že sa jedná o najelegantnejší Androdi smarphone aký som kedy mal v rukách. A že som ich pár už teestoval to predsa dobre viete. Chekovanie na Foursquare a statusovanie na Facebooku a Twitteri a Google+ ma neskutočne bavia.

Video a foto technika

K cestujúcemu bloggerovi neodmysliteľne patrí dáka tá kamerka alebo fotoaparát. Ak mám po ruke objemnejšiu tašku, tak  ak nezabudnem beriem oboje. A ak sa nebodaj rozhodnete natáčať seriál o slovenských internetových spoločnostiach samozrejme musíte pribaliť statív. Takže tá batožina bude o čosi ťažšia než normálne.

Mobilný internet

No a keďže cesta autobusom, či vlakom je relatívne nudná záležitosť,ak nesedíte s dakým zaujímavým, tak je mobilný internet priam na  nezaplatenie. V mojom prípade sa jedná o modem Huawei od Orange.

Toto bol len taký malý náhľad do zákulisia môjho cestovania. Som celkom zvedavý, ako cestujete na dovolenky zbalený vy kolegovia bloggeri a geekovia. Nechávate notebooky doma ? Alebo nevydržíte bez toho internetu podobne ako ja ?

1 názor na “Pár tipov pre cestujúcich bloggerov

  1. pocitac so sebou nenosim 🙂 mal si spomenut ako je to so sprievodnou kabelazou, ten objem a sposob ako sa s tym vysporiadas.

    Ak pocitam spravne, musis mat niekolko kablov k laptopu, nabijacku a prepojovaci kabel k mobilu, fotka a kamera zrejme tiez, pravdepodobne aj pamatove karty. Aha a mas aj Huawei, takze aj k nemu nabijacku, ze?

Nie je možné pridávať komentáre.