Pár nesúrodých poznámok k používaniu Chromebooku

Dnes trocha skúšam pracovať na Chromebooku, keďže ho beriem do Piešťan ako svoje jediné zariadenie na prácu, teda okrem mobilu.

A tak som sa rozhodol že zverejním týchto pár na rýchlo zbúchaných poznámok. Hádam dakom u pomôžu pri rozhodovaní či Chromebook áno alebo nie

Na moje prekvapenie, sa na Chromebooku píše veľmi pohodlne a rýchlo.  Klávesnica Chromebooku aj keď má svoje špecifiká, je až prekvapivo kvalitná.

Keďže som si kúpil len 11 palcovú verziu, tak si v docs občas musím zvačšiť font, aby som nebol absolútne slepý. Ale inak som zatiaľ na moje osobné prekvapenie celkom spokojný.

Čo sa týka publikovania videa, je to v podstate jednoduché. Ja video veľmi needitujem, takže dám do slotu SD kartu priamo s kamery,a video uploadnem rovno tak ako je. Prípadne video uploadnem priamo z iPhone. Takže ak máte Chromebook, dá sa riešiť aj práca s videom.

Ak chcem počúvať hudbu, ani to nie je problém. Osobne používam SoundCloud, DI.FM prípadne Spotify, a tieto služby nemajú s Chromebookom jediný problém.

Jedna vec čo ma trocha mrzí, je, že na Chromebooku nefunguje môj obľúbený manažér hesiel Dashline. Ale  ako záloha by mohol celkom dobre slúžiť Lastpass, ktorý nepotrebuje k chodu aplikáciu.

Samozrejme podstatnou vecou pri Chromebooku je internet. Ten je pre Chromebook priam životne dôležitý.

Avšak pri dnešnej technike ani toto nie je veľký problém. Ak zlyhajú všetky možnosti, stále si môžte nazdielať pripojenie cez mobil, a  pokojne aj z iPhone.

Uha tak pozerám, že som sa riadne rozpísal. A to pôvodne post začal ako len testovanie Google Docs.

Dúfam však, že vám tieto poznámky pomohli, pri rozhodovaní, či Chrombok  áno alebo nie.