ooVoo – videokonferencie ako ich nepoznáme

Pred pár dňami sa mi znova potvrdilo staré známe pravidlo, že na dobré veci narazím väčšinou úplnou náhodou, ak nie priam omylom, pri surfovaní na vlnách internetu. Stalo sa to aj v prípade programu ooVoo, ktorý vám chcem teraz troška bližšie predstaviť.

Čo do čerta je to ooVoo ?

Presne tak som sa spýtal aj ja keď som na tento program narazil. Takže čo to to ooVoo vlastne je ? Veľmi laicky by sa dalo povedať, že je to omnoho lepší Skype určený hlavne na video hovory. Lenže to by som to dosť odflákol. Áno je pravda, že ooVoo je určené primárne na videohovor avšak samozrejmosťou je aj klasický chat ako v každom inom IM. Nuž ale videohovor je to o čo v ooVoo hlavne ide. A ako to celé funguje?

triooovoo

videov trojici

Videohovor v ooVoo je jednoducho prepracovaný do najmenších detajlov a dovedený snáď k absolútnej dokonalosti. Videli ste už nejaký IM kde by sa dala spraviť videokonferencia za účasti piatich ľudí ? Ja teda nie. OoVoo to však všetko zvláda bravúrne a v perfektnej obrazovej kvalite.

oovoo

Štatistiky prenosu

Keď zahájite video hovor tak sa okná v ooVoo štýlovo odklopia do strán. Neviem prečo, ale trocha mi to pripomenulo TV spravodajstvo, keď sa robia Live vstupy. Možno je to aj trocha kvôli grafickému spracovaniu programu, keď je nad oknom volajúceho nádherne spracovaná menovka. Inak ono celé ooVoo je spracované nádherne. Autori s a tu skutočne vybláznili. Ale samozrejme dizajn nie je všetko.

Pri Skype je problém, že aj keď nehovoríte tak má strašne veľké prenosy dát, už len preto, že vás používa ako ústredňu pre ostatných volajúcich. Pri ooVoo boli prenosy neskutočne malé, a to sme sa rozprávali v troch ľuďoch temer hodinu. Štatistiky by sa mali povaľovať niekde tu na okolo a ďakujem za ne Jurovi Grečnárovi.

oovooshot

Posielanie súborov je v ooVoo tak isto samozrejmosťou. Avšak funguje troška inak ako sme zvyknutý napríklad pri Skype alebo ICQ či MSN. Súbor sa neposiela priamo vám, ale sa najprv odošle na centrálny server. Následne vám príde notifikácia z linkom odkiaľ si možno daný súbor stiahnuť. Je to celkom rozumné riešenie. Vyhnete sa totiž zbytočnému spomaľovaniu pripojenia.

Takže čo dodať na záver? Nuž snáď len toľko, že začínam mať pocit, že sa na internete znova urodil jeden skvelý softvér. Ak ste majiteľom webkamery, tak neváhajte myslím, že naozaj stojí za to ooVoo aspoň opáčiť.

5 názorov na “ooVoo – videokonferencie ako ich nepoznáme

  1. ahoj neviem ako to spustit,ale pocula som ,ze ooVoo je super.poradte mi prosim

  2. Nema niekdo preklad ooVoo,v šešitne ale bo v slovenčine? Bol bi som velice vdačny. Ved moje ooVoo aj Skype je luky-lucky1

    Vopret Vam dakujem

  3. no hej, oovoo je super. ja som ho objavil na konci augusta, ked mi sestra odchadzala do anglicka, kde maju na collage zakazany skype (lebo skype sa sprava divne a prenasa velke objemy dat aj ked sa netelefonuje..).

    asi jedina vec, ktora mi na nom vadi je… no kto si tipne spravne? .. neexistencia linux verzie.. pokial viem este furt existuje len verzia pre windows .. 🙁 no co, snad sa aj my linuxaci raz dockame 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.