Odštartovala týždňová dovolenka v Tatrách

Keď píšem tento post je práve utorok a môj druhý deň dovolenky v Tatrách. Dnešný deň bol celkom príjemný. Na zástavku električky sme sa vybrali hneď po raňajkách niečo po desiatej hodine.

Bolo síce sychravo, ale nie až tak zle aby sa nedalo ísť von. Najlepšie na celej veci je, že náš hotel je od trate električky vzdialený asi 2km. Na ráno slušná preberacia túra. Zo Starej Lesnej sme sa potom električkou vybrali do Tatranskej lomnice.Tam sme sa poprechádzali popozerali čo sa od vtedy čo som v Tatrách nebol pomenilo, a zašli sme si do jednej cukrárne na čaj.

Nasledovala cesta na stanicu a cesta električkou do Starého smokovca. Tam sme zašli na obed na Lazane a pomaly ale isto sme sa zberali domov. Celkom ma mrazila predstava ďalších dvoch kilometrov k hotelu, ale zachránil to autobus, ktorý sa znenazdajky objavil na križovatke. Nevedno či je tam platná zastávka, alebo sa len šofér zľutoval nad turistami, ale aj tak odvoz prišiel celkom vhod.

Teraz ešte uvediem  postreh zo včerajška. Komunistický budovatelia vzali Tatranskú architektúru pravdepodobne doslovne. Totiž keď sme sa konečne s kuform dotrepali po dvoch kilometroch k hotelu, zistili sme, že to nie je ten správny hotel. Totiž hotely Kontakt, Horizont a Academia sú absolútne rovnaké ako by ich jedna mater mala. Samozrejme čo čert nechcel správny bol ten posledný hotel Academia. Takže v Tatrách pozor na architektúru, daktoré hotely sú navlas rovnaké alebo veľmi podobné