Odchody slávnych

Záver tohto roka bol celkom zvláštny. Teda aspoň čo sa týka odchodov známych ľudí na onen svet. Odišli dvaja veľmi známi ľudia a jeden povedzme neslávne slávny diktátor. Viete že sa veľmi k takýmto udalostiam nevyjadrujem ale v tomto prípade mi to nedá.

Steve Jobs

Odchod Stevea na onen svet tento rok zatriasol celou IT komunitou a nie len ňou. V podstate to hrklo každým, kto mal aspoň aké také povedomie o tom kto to Steve Jobs vlastne bol. Tento pán totiž môže za to, že dnes máme osobné počítače také ako ich poznáme. Teda s myšou, klávesnicou a v peknej krabici.  Steve a Apple prosto stanovili štandard. Bez Apple by nebolo iPhone ani iPadov a  ak to trocha preženiem, tak ani iných tabletov. Aj keď bol Steve v mladosti riadny Hippie, v konečnom dôsledku stál za zrodom moderného obchodu s osobnými počítačmi, tak ako ho poznáme dnes.

Václav Havel

Minulý víkend celé Česko aj Slovensko zasiahla správa o smrti prezidenta Václava Havla. Tento disident, dramatik a neskôr prezident, sa zaslúžil vo veľa veciach o to, že tu dnes máme slobodu a demokraciu. Pravdu povediac, veľmi ma táto správa prekvapila. A evidentne prekvapila celý svet, keďže Václav Havel boľ veľmi dobre známym politikom aj v zahraničí.

Kim-Čong-Il

Na druhej strane o severokórejsom diktátorovi sa toho nevie veľa. Dokonca sa nevie ani koľko mal rokov, či kde sa presne narodil. Propaganda tvrdí že na domácej pôde, ale skôr to vyzerá, že sa narodil niekde v rusku. Tu si celý svet kladie otázku, čo bude ďalej. A ja dúfam, že nový vodca Severnej Kórei nespraví dáku riadnu hovadinu. Inak keď som videl plačúcich kórejcov, nebol som si veru celkom na čistom, na koľko ten plač bol úprimný, a na koľko ho hrali.

Bon Jovi ???

Áno správne otázniky. Totiž stala sa taká celkom nepríjemná vec, že bulvárne média, stihli za živa pochovať aj speváka Bon Joviho. Čo samozrejme vďaka bohu nie je pravda, a spevák sa teší dobrému zdraviu.

Tento rok bol ku koncu ozaj zvláštny a bohužiaľ bohatý aj na takéto smutné udalosti. Dúfam však, že ten budúci bude o dačo vydarenejší a lepší.