Obivateľ Lúčok sa bez auta nepohne

Prečo som dal takýto zvláštny nadpis ?Nuž chcem Vám totiž priblížiť situáciu, ako to tu vlastne funguje s prímestskou dopravou, pokiaľ sa chceme dostať povedzme tak ako ja dnes do Liptovského Mikuláša.

Nuž musím povedať, že je to hlavne v sobotu dosť náročný logistický manéver. Autobus z Lúčok do Ružomberka šiel 10:35 a tak som naň nasadol. Ružomberok je vzdialený nejakých 17km a tak  to bola krátka cesta.

Pozerám v Ružomberku na stanici na Bus do Liptovského Mikuláša. Ceduľa hlási temer hodinový prestoj a bus až niekedy o 12:55. Hovorím si fasa. Možnosť tu bola ešte vlak, avšak chcel som vidieť aj okolie. Keď tu sa stal malý zázrak, a na vedľajšom nástupišti zastal bus do Liptovského Mikuláša. Hovorím si nebude to také zlé.Pobehal som Liptovský, sadol si na kofolu , a pozeral CP.sk, že ako ja pocestný domov pôjdem.

Zrazu mi udrel do očí obrovský časový rozdiel. čo rozdiel, priam časová diera. Jeden slušný spoj odchádzal o 16:35 a ďalší až a teraz sa držte 21:35. Skôr smer Ružomberok ani ťuk, a vlak 18:30 bol už tiež neskoro. Lenže čo čert nechcel, tak sa mi na tej kofole dobre sedelo, že bolo zrazu 16:30 a už som vedel, že je bus v háji. A tak či som chcel alebo nie, musel som si zobrať taxík, ak som sa chcel stihnúť navečerať. Tak veru aj takto komplikovane sa cestuje na Liptove.

4 názory na “Obivateľ Lúčok sa bez auta nepohne

  1. Je vidieť, že až tak moc, ďaleko necestuješ.. to by ťa niečo takéto už z miery nevyhodilo :DD

  2. a čo ti bránilo ísť LM – RK  – Lúčky?

    však tam tie spoje idú celkom v pohode, ako kukám CP tak každé 3 hodiny

Nie je možné pridávať komentáre.