Nový update Windows Phone 8 prináša mnohé vylepšenia

Windows Phone  8 logoVčera sa vo Windows Phone Preview programe objavil nový update systému Windows Phone 8, označovaný ako GDR3.  Samozrejme som neváhal ani minútu,a update som nainštaloval na testovaciu Nokia Lumia 925, ktorej recenziu prinesiem už čoskoro. Update sľuboval veľa zaujímavých vylepšení, a tak som bol veľmi zvedavý, ako to bude naozaj. A aké vylepšenia nájdeme ?

Driving mode

Toto je veľmi užitočné vylepšenie. Týka sa hlavne telefonujúcich šoférov. Pri aktivovanom Driving móde totiž máte možnosť nastaviť buď automatické odpovede na hovor či SMS, alebo automatické zodvihnutie hovoru. Eliminuje sa tak riziko dopravnej nehody, pri manipulácii s mobilným telefónom.

driving mode driving mode

Zamknutie orientácie obrazovky

Viete ako ma neskutočne vytáčalo, keď som napríklad písal SMS a mobil sa rozhodol, že sa pri jemnom pohybe pretočí do landscape módu  ?  Asi som nebol sám a v Microsofte konečne do systému implementovali možnosť vypínania automatickej orientácie obrazovky. A tak sa vám už nestane, že sa obrazovka otoči v najmenej vhodný moment.

otáčanie obrazovky

Zatváranie aplikácií ručne

Konečne ďalšie rozumne a veľmi užitočné vylepšenie. Ono pri pôvodnom systéme, som nemal moc kontrolu nad tým , či daná aplikácie beží, alebo nie. V tomto update jednoducho dlhšie podržíte šipku. Objavia sa zapnuté aplikácie,a vy ich vypnete jednoducho krížikom.

aplikácie

Zjednodušené zdieľanie internetu

V update GDR3  sa veľmi zjednodušilo aj zdieľanie internetového prpojenia. Teraz len vbehnete do nastavení, vbehnete do voľby zdieľanie pripojenia a jednoducho ho zapnete alebo vypnete. Prípadne si ešte nastavíte meno prístupového bodu a zabezpečenie.

zdielanie internetu

Vylepšenie emailu

Podstatného vylepšenia sa dočkal aj zabudovaný emailový systém. Od update GDR 3 bude totiž možné prikladať prílohy doc, pdf či jpg priamo z mobilu ako prílohu vášho mailu. Toto je celkom dôležité vylepšenie.

Toto sú vylepšenia, ktoré sa týkajú hlavne nás užívateľov. Avšak update GDR 3 skrýva aj mnoho vylepšení pod kapotou. Patrí medzi ne napríklad podpora displejov väčších ako  5 palcov, či napríklad podpora štvorjadrových procesorov.

Tak sa mi zdá, že nám Windows Phone 8 pomaly ale isto dospieva, a stáva sa z neho čoraz zaujímavejší systém.  Už teraz sa celkom teším, čo prinesú ďalšie aktualizácie.