Nové Google mapy sú….

googlelogoNové Google mapy sú des. Asi sa čudujete prečo som tak prudko zmenil názor na produkt Google, ktorý som do nedávna tak zubami nechtami obhajoval. Nuž ako to v živote chodí, nechal som sa zlákať pozlátkom pekného obalu. Avšak až do chvíle, pokiaľ neprišlo na lámanie chleba a na praktickú úlohu.

Chcem totiž napísať jeden článok, pri  ktorom nevyhnutne potrebujem mapu, a na mape vyznačené body A a B . Áno ide to aj v novej verzii máp avšak podľa mňa dosť neintuitívne. Klik na miesto klik na directions klik na miesto klik na directions. K tomu vám tam Google nechá trasu aj s výpisom vzdialenosti a alternatívnych trás, čo je však pre potreby pripravovaného článku zbytočné. A navyše akosi netuším ako budem výslednú mapu zdieľať priamo na blogu, čo šlo v pôvodných mapách nádherne. Tá voľnosť pri customizovaní mapy sa kamsi stratila.

Áno možno namietať, že je tam možnosť downgrade na staré mapy, len mám taký pocit, že ten downgrade tam nebude večnosť, a Google sa jedného dňa rozhodne, a nastavý tie to nové uber cool mapy ako default a nič s tým neurobíme.

Týmto krokom ma Google dosť sklamal. A to som pôvodne nové mapy dosť chválil, a stále tajne dúfam, že som len niečo prehliadol.  Nuž aspoň som rýchlo vytriezvel. Google buď tej lásky a vráť do nových máp všetky užitočné náčiníčka, ktoré boli v tých pôvodných.