Nová NOKIA 3310 ten mobil proste chcem

Fínska spoločnosť HMD Global, ktorá teraz vlastní práva na smartphony pod značkou NOKIA, predstavila na tohoročnom MWC viacero smartphonov.

Mňa však nezaujali ani tak smartphony, ako skôr oživenie legendárnej  NOKIA 3310, ktorá bola svojho času priam nesmrteľná, a to doslova.

 

A čím chce inovovaná NOKIA 3310 zaujať? Tak v prvom rade je to temer klasická konštrukcia, s inovovaným, a modernyzovaným dizajnom. Oproti pôvodnej 3310 tu máme ovládací kríž na klávesnici, či farebný 2,4 palcový QVGA displej.

 

Nesmie sammozrejme chýbať ani fotoaparát, ktorý je tu skôr symbolický, a objektýv dosahuje úžasné 2 Megapixle. Podporovaná je aj microSD karta a to až do veľkosti 32GB.

 

Čo sa výdrže týka, tak na  jedno nabitie sľubuje nová 3310 až 22 hodín hovoru, prípadne mesiac v standby režime.

 

Z ikonických vecí, ktoré si všetci pamätáme s klasickej 3310 tu samozrejme nesmie chýbať, ani pôvodné zvonenie, či  dokonca modernizovaná hra Snake.

Čítal som už mnoho názorov, že tento mobil je hrozný atd. Osobne som nič iné ako ťo čo ponúka ani neočakával, keďže sa ani nemá jednať o smartphone. Nehľqdajte tu prosím 4G ani GPS, to tu fakt nie je.

 

Niektorý diskutujúci zas mobilu vyčítali dizajn, ale mne je toto oživenie veľmi sympatické, a tento štýl novej 3310 sa  mi veľmi páči.

 

Najpríjemnejším šokom je však cenovka tohto mobilu.  Totiž, cena bude nejakých 50 Euro, čo naozaj nie je veľa. A ako záložný mobil, prípadne pracovný, či mobil pre staršieho človeka čo nepotrebuje internety,  je toto priam ideálna voľba.

Zdroj: TheNextWeb