Nedeľný trip po okolí Žiliny

Tak priatelia môj pobyt v Žiline a po dnešku prípadne včerajšku, v závislosti od toho kedy čítate tento post sa blíži do finále. A musím povedať, že finále priam výborné. A to hlavne vďaka Jurajovi Grečnárovi a Dominikovi Jurekovi. Juraja totiž napadlo, že ma zoberú na taký menší trip autom po okolí. Pričom ako býva u Juraja Grečnára zvykom finálna destinácia nebola známa do poslednej chvíle, a aj Dominik sa držal celkom statočne, a dokonca som destináciu nedešifroval ani počas jeho telefonátu s ďaľším kamarátom, ktorý s nami napokon nešiel. Prvá zastávka bola pre mňa priam ako šitá.

Chalani pravdepodobne vedia, že rád chodím do kúpeľov, a tak sme prvú zastávku dali v Rajeckých Tepliciach. V tom momente bolo rozhodnuté kde budem tráviť letnú dovolenku. Rajecké Teplice sú totiž veľmi pekné kúpeľné mesto, už teraz na jar a v lete musí byť priam nádherné. Do Žiliny je to kúsok osobným vlakom, takže nebude problém cestovať medzi týmito miestami. Juro namotal si ma dokonale. Druhá zastávka bola na veľmi zaujímavom pútnickom mieste. A to konkrétne pri Slovenskom betleheme, ktorý je kompletne vyrezávaný z dreva a nonstop v pohybe. Krásne dielo. Kúsok možno vidieť aj na priloženom videu. No a finálna destinácia bola nádherná dedinka Čičmany.

V Čičmanoch sme dali kofolu a perfektné halušky. A neďaleko sme ulovili jednu kešku. Tu ma Juro s Dominikom totálne presvedčili o tom, že Geocaching vie byť naozaj zábava, a spôsob ako ajťáka dokopať k tomu aby zdvihol zadok a išiel do prírody. Večer po návrate sa mi akosi nechcelo ísť na intráky, tak sme spoločne s Jurajom Grečnárom skočili do Domca pozrieť film Yes Man, no a napokon sme skončili pri kofole v podniku K2. Chalani, ešte raz sa vám chcem poďakovať za super prežitú nedeľu. A hádama sa vidíme v lete. Keďže som na 99 percent rozhodnutý ísť do Rajeckých Teplíc na pobyt.