Nedeľa strávená vo Windsore a Readingu

Dnes sme mali v Anglicku celkompestrý deň. Hneď z rána sme sa celá výprava, teda ja Petiar, Martin, Martinova žena a jeho dve deti vybrali na celodenný výlet. Naša prvá zastávka viedla do známeho sídla kráľovskej rodiny do Windsoru. Windsor je jedno veľmi peknné historické mesto, a je to ten štýl anglického mesta, ktorý sa mi neskutočne páči. O Windsorskom zámku ani nehovorím. Veď ten napokon vidno tu niekde na fotografiách. Chceli sme sa pozrieť aj dnu, avšak odradila nás dosť vysoká cena vstupného. Ale to vôbec nevadí, pretože aj pohľad z vonku stál veru za to. Windsorský zámok je podľa mňa ďaľšie z miest, ktoré by mali byť v každom must see zozname správneho turistu.

Po prehliadke Windsoru a okolia Windsorského zámku sme sa prepravili do mesta Reading. Tak isto  sa jedná o veľmi pekné mesto. Ono vôbec anglická architektúra má svoje čaro a osobitý štýl, ktorý sa mne osobne veľmi páči. Do Readingu sme sa dostali už celkom hladný, a tak sme na Petiarovo vrelé odporúčanie navštívili reštauráciu Wagamama, kde sme si dali veľmi dobrý obed v ázijskom štýle. A keďže už bol relatívne pokročilý čas, rozhodli sme sa, že pôjdeme pomaly domov.

 

Samozrejme ako inak zase sme neminuli oficiálny Apple store a zakotvili sme aj v ňom. Potom sme sa  znova rozdelili na de skupiny . Petiar sa  vybral na návštevu k svojim známym v Readingu, a zvyšok výpravy sa pobral nazad do Wokingu. Zajtra to vyzerá na celkom oddychový deň, a poviem vám že po troch dňoch nonostop v akcii to aj celkom dobre padne. Kam sa vybrieme v utorok je však ešte vo hviezdach.