Nečakaný výlet na Rematu

Včera keď som po poludní rozmýšľal čo s načatým dňom a chystal sa do Bojníc, ozval sa mi náš kamarát Braňo Vrzoň, či nechcem ísť s ním jeho ženou a dcérou na Rematu. Samozrejme som neváhal a toto nečakané pozvanie som prijal.

Prvé prekvpaenie prišlo keď po mňa prišiel len Braňo. Dievčence totiž išli na Rematu osobným vlakom, keďže sa údajne jedná o jednu z najkrajších tratí a malá  vraj chcela ísť silou mocou na vlak.

A tak sme sa posádka Braňo a Braňo vybrali na Rematu autom. Následne som víťazne vyšiel dosť strmým a hlavne dlhým stúpaním k železničnej zastávke, kde sme počkali na dievčatá. No a potom sme sa odviezli do oddychového areálu k rybníku.

Táto časť je pre deti ako stvorená. Kopec všelijakých preliezačiek, kolotočov, šmykľaviek, a kopa voľne pohodených hračiek. A okrem toho aj taký menší zverinec. Je tam zverov celkom dosť od papagájov až po labute a ovce. Na rybníku si tak isto môžete uloviť rybu, ktorú vám hneď na mieste pripravia.O tom že sa nie vždy podarí správne hodiť  udicou svedčala kopa plavákov na kábli vedúcom nad rybníkom.

Ak hľadáte miesto na oddych, tak Remata je jedno ideálne miesto kde sa dá stráviť príjemné popoludnie. Týmto sa chcem Braňovi a jeho žene ešte raz poďakovať, že ma pribrali do partie. Zase som totiž spoznal kus tohto krásneho kraja.