Na Steame už môžete zdieľať knižnice hier s priateľmi

Spoločnosť Valve v týchto dňoch oficiálne vypustila do sveta novinku nazvanú Steam Family sharing, ktorá  už nie je  beta.  Pomocou tejto novinky budete môcť s blízkymi priateľmi a rodinou zdielať vašu knižnicu hier. A ako to zatiaľ funguje?

Najprv je potrebné autorizovať počítač vášho kamaráta. Vraj sa má nejako dať poslať kamarátovi request na autorizáciu vášho PC. Zatiaľ sme ale akosi neprišli na to ako.

Riešením je aj vymeniť si s dôveryhodným kamarátom heslo. On sa prihlási ako vy, a vy ako on. Následne autorizujete navzájom PC. Toto nie je zrovna safe forma, a dúfam, že Valve vymyslí v nejakom update niečo jednoduchšie a hlavne bezpečnejšie.

Následne môžete inštalovať a hrať hry, ktoré má nainštalované aj váš kamarát. Ovšem za predpokladu, že momentálne nepoužíva hru. Nie je celkom jasné či to platí len na jednu hru alebo Steam všeobecne. Autorizocvať môžte 10 účtov a 10 PC.

Inak je to ako keby ste si požičali CD s hrou. Pokiaľ sa kamarát hrá vy sa nezahráte. Vypíše vám, že kamarát knižnicu potrebuje, a vám sa namiesto tlačidla Play zobrazí tlačidlo Buy.

Tak či onak, je to celkom príjemné vylepšenie. A ak dopracujú aj zasielanie requestov na autorizáciu PC tak to bude úplne super a hlavne bez bezpečnostného rizika.