Na Slovensko vstupuje streamovacia služba Tidal

Tak priatelia dnes tu mám veľmi zaujímavú správu pre fanúšikov  hudobných streamovacích služieb.

Na Slovenský trh totiž v týchto dňoch vstúpila ďalšia streamovacia služba. Tento krát sa jedná o streamovaciu službu, ktorej spoluautorom je známy hudobník Jay-Z.

A aké sú ceny Tidalu a čím chce sužba zaujať? Ceny Tidalu sú možno trocha vyššie ako u ostatných ale má to svoje dôvody. Štandardná subscription vás bude stáť nejakých 6 Euro mesačne.

Premium vás bude stáť 11,99 Eur mesačne. Avšak za túto cenu dostanete reálne prémiovú kvalitu.  Za 11,99 Euro totiž dostávate hudbu streamovanú vo vysoko kvalitnom formáte FLAC  na 1411 kbps.

Čo sa týka funkcií, tak Tidal disponuje  štandardnou zásobou funkcií ako tvorba playlistov. Možnosť zdieľania, či radenie Albumov do zbierok.

Čo sa týka obsahu je Tidal celkom slušne zásobený. Okrem top zahraničných umelcov tu nájdete samozrejme aj našich umelcov. Námatkov spomeniem Richarda Mullera, rapperov Veca či Rytmusa. Či napríklad rockovú Tublatanku a iných.

Čo sa kompatibility so zariadeniami týka, je na tom Tidal viac ako dobre. Aplikácie existujú jednak pre iOS ako aj pre Android.

Tak isto sú podporované najrôznejšie smart zariadenia od zariadení SONOS počnúc a zariadeniami Sqeezbox končiac.

Zdá sa že tvorcovia Tidalu nenechali nič na náhodu. Momentále Tidal testujem, a po testoch vám určite podám podrobnejšiu správu  o tom ako táto nová služba na trhu funguje, a či sa do nej vyplatí investovať.