Mojich top 5 slovenských miest

Keď som si tak  včera sedel v McDonalde a tlačil do seba BigMac Menu bez CocaColy o ktorú som sa úspešne pripravil rozliatím na zem. Spomenul som si na jeden rozhovor, ktorý sme s mojim dobrým kamarátom viedli na Facebooku. Týkal sa našich  miest.

Kamarát vtedy povedal pamätnú vetu, že Bratislava je pomaly už len o biznise. A mám pocit, že mal veru pravdu. Developeri sa do Bratislavy vyložene zbláznili, a o chvíľu to bude vyzerať tak, že neostane v Bratislave ani kúsok voľnej zelene, a bude z nej totálne betónová džungľa. Potom som si tak v hlave popremietal aj ostatné mestá, ktoré som mal možnosť navštíviť a povedal som si, že sa s Vami podelím o svoje dojmi z nich.

Nitra

Nitra na mňa pôsobí veľmi dobre. Veľa zelene a prírody, a tak isto krásna scenéria okolia. A to teraz nehovorím preto, že mám v Nitre veľa kamarátov. Prosto Nitrančania majú byť na čo hrdý. Veľmi pekným miestom kam vždy zablúdime je park na Sihoti. Tak isto krásnym miestom je Nitriansky hrad. Ešte som sa zatiaľ akosi nedostal na Zobor. Ale dúfam, že aj tam sa raz dostanem. Úprimne. Ak by som sa v budúcnosti musel niekam sťahovať, tak Nitra by bola jedným s kandidátov na bývanie.

Banská Bystrica

V Banskej Bystrici som už zopár ráz bol. A poviem vám tiež má voľačo do seba. Nachádza sa v trocha na môj vkus členitej prírode, kde je to samý kopec. Ale inak v krásnom prostredí. Pamätná cesta na Kalváriu bola pre mňa naozaj tak trocha nefalšovanou Kalváriou. Tí čo vedia o čo ide si isto spomenú ako som vyzeral v polke cesty. Ale nevadí. Tento rok dáme hvezdáreň aj keby ma mali vynášať na rukách.

Piešťany

Nuž čo povedať o Piešťanoch. Jednoducho krásne kúpeľné mesto a fajn ľudia. V Piešťanoch by som si pravdepodobne tiež vedel predstaviť dlhodobejšie bývanie. Prípadne aj trvalý pobyt. Mám to mesto rád a rád sa tam do kúpeľov vraciam.

Bojnice

Čo dodať. Bojnice sú svojou scenériou Bojnického zámku absolútne jedinečné. Je to ako keby ste vstúpili do rozprávkového mesta. Bojnické kúpele sú tak isto nádherné. A samozrejme nemožno vynechať ani autokemping v Bojniciach, kde sa schádzame dvakrát do roka.

Žilina

Žilina je tak isto mesto, do ktorého sa budem určite rád vracať. Žijú tu totiž ľudia z veľmi originálnymi nápadmi. Ako napríklad prebudovať železničnú staničku na plnohodnotné kultúrne centrum, a úspešne tam poriadať konferenciu BarCamp. Žilina má však bohuiaľ aj jeden pre mňa nepochopiteľný fail. A to OC Mirage, ktoré je dosť nešetrne vrazené do starého centra mesta, a podľa mňa tam nemá čo hľadať. Tak ale vieme kto za to môže však.

9 komentárov pri “Mojich top 5 slovenských miest

  1. Nie je to velmi objektivne – viacmenej si pri spomenutych mestach povyberal ceresnicky a pri Bratislave spomenul iba developersky bordel, pritom svoje pre a proti ma uplne kazde mesto, ci uz ide o zabavu, prostredie, infrastrukturu, dopravu. Mne sa v podstate pacia vsetky spomenute mesta, len ich vnimanie je vzdy deformovane tym, ako ktore mesto pouzivas. Je rozdiel ist niekam na vikend a uzit si vsetky „benefity“ a niekde trvalo zit aj so vsetkymi plusmi a minusmi. Ale kto chce, to svoje si najde asi vsade. Prakticky za domom mam jazero s kackami a labutami, 20 min. peso k Dunaju a do Luznych lesov, necelu hodinku bajkom do Malych Karpat, centrum mesta 15 min. autobusom, po ruke obchody, kulturu, sport… No hej, byvam v tej hrozostrasnej Petrzalke 😉
    Pre par alternativnych tipov, co sa da vidiet v Bratislave okrem Auparku, Eurovey a dalsich turistickych atrakcii, si pozri napr. http://www.mpba.sk (:

  2. okrem krasnej Blavy som v ziadnom z tych miest nebol, niektore su asi po ceste do Blavy. Podobne ludia henodtial nikdy nenavstivia Sabinov, Medzev, Sobrance, Chlmec, Humenne.

  3. prvá veta lol :DD inak pekný post, Nitra je krásne mesto, len ľudia sú tu jebnutí :)) inak super, vypísal si všetky bloggerské pútnicke miesta 😀

Komentáre sú uzavreté.