Microsoft Lifecam Studio: Miniatúrna HD webkamera

V týchto dňoch sa mi tu akosi zišli celkom zaujímavé produkty. Po recenzii kamery SONY NEX, tu tento raz máme veľmi zaujímavého zástupcu webkamier. A to konkrétne webkameru od spoločnosti Microsoft, nazvanú jednoducho Lifecam Studio. A čo táto malá HD webkamera dokáže sa pozrieme v nasledujúcej malej recenzii.

 

Balenie a dizajn

Webkamera prišla tak ako je u Microsoftu zvykom zabalená vo veľmi elegantnej červenej krabici. Obsahom tejto krabice bolo okrem samotnej webkamery aj niekoľko príručiek a klasických letáčikov, no a samozrejme CD s ovládačmi. Nič viac a nič menej.  Napokon k webkamere toho ani človek extra veľa nepotrebuje no nie ?

DSC_0017

DSC_0021

Webkamera sama je však už o čosi zaujímavejšia. Rozhodne totiž zaujme celkom jednoduchým a však funkčným a elegantným dizajnom. Kamerka totiž najviac pripomína akúsi rúrku, na ktorej prednej strane je objektív, schopný zaznamenávať video až do 1080p. Na vrchu webkamery sa potom nachádza modrá LED dióda signalizujúca činnosť kamery, a neskutočne citlivý mikrofón, ktorého kvalita ma naozaj príjemne prekvapila, pretože som skôr zvyknutý, že kvalita mikrofónov na webkamerách nie je bohviečo a skôr treba použiť iný mikrofón.

DSC_0020

Testovanie

Ako prebiehalo samotné testovanie tejto naozaj skvelej webkamery ? Jednak som sa pokúsil nahrať  video, ktoré by sa malo povaľovať tu niekde na okolo,a po druhé som poprosil kamaráta s rýchlejšou internetovou linkou, aby sme vyskúšali Skype hovor. Video som nahrával dodávaným softvérom a musím povedať, že som bol s kvalitou nahrávky veľmi spokojný. To si napokon môžete overiť aj tu na blogu. Testovací Skype hovor mal podľa kamoša tak isto veľmi dobrú kvalitu obrazu i zvuku, čo u niektorých webkamier nebýva až tak bežné. Pri tejto webkamere potešila aj funkcia autofocusu, pri ktorej kamera veľmi dobre sama zaostrovala.

Záver

Čo dodať na záver tejto minirecenzie ?  Ak sa rozhodujete v tejto dobe pre nejakú kvalitnejšiu webkameru, určite by vašej pozornosti nemala ujssť aj webkamera Microsoft LifeCam Studio, ktorá disponuje výborným obrazom ale aj zvukom. A navyše je shcopná nahrávať video až do rozlíšenia 720p. A to robí z video hovoru celkom iný vyzuálny zážitok.

Kameru pomáhal testovať môj kamarát

.::ScS::.[S]aka[L].SvK

2 komentáre pri “Microsoft Lifecam Studio: Miniatúrna HD webkamera

Komentáre sú uzavreté.