Lightning ultimate ako ďaleko je búrka ?

 

Jeden z našich známych twitteristov, konkrétne @peterdruska vymyslel pred časom celkom zaujímavú aplikáciu pre iPad a iPhone, pod názvom Lightning ultimate. Priznám sa, že som v prvom momente netušil, čo si mám pod tým názvom predstaviť. Oto väčšie bolo pre mňa prekvapenie keď som zistil účel appky. Tá je totiž priam určená pre milovníkov búrok a bleskov.

 

 

A o čo vnej vlastne ide ? Ak sa vo vašom okolí strhne dáka búrka, tak pri tom ako zbadáte blesk stlačíte tlačidlo, pri zahrmení tlačidlo stlačíte znova. Aplikácia vám zaznamená, kde k búrke došlo, vypočíta rýchlosť búrky, teda moment od blesku po zahrmenie, plus vyráta koľko decibelov mal pravdepodobne hrom. Ak teda máte radi búrku a blesky, tak za pomoci aplikácie Lightning ultimate môžete viesť podrobné záznamy o búrkovej činnosti. Priznám sa, že táto appka ma ozaj celkom prekvapila.

 

Download link

 

 

 

 

 

1 názor na “Lightning ultimate ako ďaleko je búrka ?

  1. Takých appiek je v App Store stovky. Táto je však jedinečná svojou možnosťou exportovať jednotlivé záznamy na web a zdieľať tak svoje búrkové zážitky s ostatnými a sledovať, kde sú búrky aktuálne vo svete.

    Ďakujeme za krátke pripomenutie tejto appky Tvojim čitateľom :-).

Nie je možné pridávať komentáre.