LG Optimus 7 Windows Phone 7 v podaní LG

V týchto dňoch sa do mojich rúk dostal ďalší mobilný telefón postavený na platforme Windows Phone 7. Nuž a ako sa  k Windows Phone 7 postavila spoločnosť LG v prípade LG Otimus 7 si povieme v nasledujúcej recenzii.

Balenie a dizajn

LG Optimus  7 som dostal zabalený vo veľmi elegantnej čiernej krabičke. Balenie obsahovalo okrem samotnéhoo telefónu aj slúchadlá a nejaké tie  obligátne príručky. Keďže Microsoft si stanovil pri Windows Phone 7 veľmi prísne kritériá ako má zariadenie vyzerať, tak trochu spôsobil výrobcom problémy, pretože tý nemôžu s dizajnom až tak veľmi experimentovať. Áno špecifikácie išli až do takých detailov ako majú byť umiestnené tlačidlá na telefóne, či aký minimálny fotoaparát má byť  použitý. A tak aj LG Optimus 7 dominuje veľký 3,8 palcový displej. Pod ním sa nachádza trojica tlačidiel. A to tlačidlo domov, tlačidlo pre vyhľadávanie a tlačidlo pre návrat o stránku vzad.  Osobne v tomto prípade kvitujem, že LG použil mechanické a nie dotykové tlačidlá, a tak sa vám nestane, že sa tlačidlá nechtiac stlačia vo vrecku bundy, prípadne v kabelke. Na hornej strane nájdete potom klasicky tlačidlo pre vypnutie telefónu. Na zadnej strane sa nachádza objektív 5.0 megapixelového fotoaparátu, doplnený xenónovým bleskom a malým zrkadielkom pre tak obľúbené autoportréty. Na LG Optimus 7 sa mi páči spracovanie zadného krytu. To totiž nie je plastové, ale jedná sa o veľmi solídny hliníkový kryt s veľmi jednoduchým systémom otvárania. A tak výmena SIM karty nerobí nikomu najmenšie problémy. Na pravej strane nájdete už len tlačidlo fotoaparátu, a konektor pre microUSB. No a vľavo ovládanie hlasitosti.

DSC_0003

DSC_0015

Funkcie a aplikácie

Mobilné telefóny postavené na Windows Phone 7, majú jednu malú nevýhodu. V základe sú totiž všetky funkcie a aplikácie pre každé zo zariadení totožné.  Záleží už potom na samotných výrobcoch ako obohatia ponuku svojich zariadení, a akými  aplikáciami ich vybavia. V LG Optimus 7 nájdete niekoľko aplikácií navyše, ktoré určite stoja za pozornosť. Prvou z nich je aplikácia augmentovanej reality ScanSearch. Táto aplikácia využíva fakt, že mobil je vybavený GPS modulom, a tak, keď ste vonku, môžete zistiť veľmi zaujímavé informácie a to dvoma spôsobmi. Ak telefón otočíte k oblohe, aplikácia vám podá aktuálne informácie o predpovedi počasia. AK telefón otočíte k zemi, aplikácia vám v spolupráci s Google vyhľadá najbližšie podniky a reštaurácie, či iné body vášho záujmu. Na moje veľké prekvapenie toto veľmi presne fungovalo aj v našich podmienkach. Ďalšou aplikáciou je aplikácia PlayTo. Za pomoci tejto aplikácie, môžete váš obsah prehrávať na ktorom koľvek zariadení kompatibilnom s protokolom DLNA. No a ako poslednú som si celkom obľúbil aplikáciu ToolBox. V tomto ToolBoxe nájdete okrem svetových hodín, či baterky aj také veci ako je vodováha, alebo pre nás bloggerov veľmi užitočný prevodník jednotiek, pokiaľ informujeme o niečom zo zahraničných zdrojov.

 

DSC_0011

DSC_0007

Záver

LG Optimus 7 sa spoločnosti LG naozaj veľmi podaril. Jednak svojim továrenským spracovaním, ale aj ponukou zaujímavých aplikácií navyše, Osobne ma potešilo použitie mechanických tlačidiel, no a z aplikácií sa my najviac pozdávala aaugmented reality aplikácia ScanSearch. Takže ak si chcete na vianoce urobiť radosť dákym pekným mobilným telefónom. Určite by ste ako tip na darček mali brať do úvahy aj LG Optimus 7.