Lenovo v sobotu predstavilo herné notebooky Legion

Včera som sa v bratislavskej Eurovei zúčastnil na predstavení herných notebookov a herného príslušenstva Lenovo pod novou značkou Legion, a treba povedať, že  predstavenie to bolo naozaj veľkolepé.

Po úvodnej časti, ktorá bola venovaná nám novinárom, kde zástupcovia Lenova predstavili nové herné notebooky ktorých parametre si môžete pozrieť nižšie a aj príslušenstvo, sa začala  zábava.

Najprv sme zohrali menší exhibičný záznam. Novinári a zástupcovia Lenovo verzus proif team Eriness. Tu som skonštatoval, že chalani by nás ubehali aj s nožíkmi, a to aj napriek tomu, že mali hendikep inverted mouse a  pištole 😀

 

Zároveň sa začala časť pre verejnosť. Tu si  návštevníci mohli zahrať 10 minútové mapky proti teamu Eriness, alebo trojminutové duely na aim mapkách proti Sellassiemu, a treba uznať, že  mládež dávala Sellasiemu celkom zabrať.

 

Okrem Sellasieho sa však na akcii zúčastnili aj ľudia ako Katarzo, Pifko, či Edyn. a zápasy v CS:GO nekomentoval nikto menší ako David Lazarov alias Devi.

 

Musím uznať, že Lenovu sa launch event veľmi vydaril, a osobne sa mi páčil aj výber miesta. No a aké sú nové notebooky Legion čo do parametrov,  o ktoré na akcii išlo sa môžete pozrieť v priloženej tabuľke. Myslím že sa máte na čo tešiť

Lenovo Legion Y520

Hráči nevyhľadávajú len samotný výkon. Pri výbere herného zariadenia sa zameriavajú aj na ďalšie parametre, ktoré ešte viac umocnia ich herný zážitok. Lenovo Legion Y520 ich ponúka hneď niekoľko. Svojich protivníkov môžete sledovať na krásnom 15,6“ FHD displeji s IPS technológiou a antireflexnou úpravou, ktorý ponúka široké pozorovacie uhly a živé farby. Dvojica 2W reproduktorov Harman™ s technológiou Dolby Audio™ Premium sa postará o to, aby ste mali pocit, že sa nachádzate priamo v hre. Obmedzovať sa nemusíte ani pri nočných súbojoch. Presné údery a rýchlu odozvu zabezpečí klávesnica s 1,7 mm zdvihom kláves a voliteľnou možnosťou podsvietenia. Lenovo Legion Y520 je doslova stvorený pre hráčov.

 

Pripravený na všetko

 

Notebook Lenovo Legion Y520 je pripravený na každú výzvu. Jednoducho ho zbaľte so sebou a vyrazte do sveta plného nástrah. Vďaka širokej možnosti konektivity sa môžete pripojiť k vašim spolubojovníkom nech ste kdekoľvek. K dispozícii máte 1x USB typu C, 2x USB 3.0, 1x USB 2.0 a HDMI port. Po pripojení na sieťový kábel si môžete užívať rýchlosť až po 1000M gigabitový ethernet. Samozrejmosťou je WLAN 1×1 WiFi 802.11 alebo 2×2 WiFi 802.11, či Bluetooth® 4.1. Nechýba ani vstup pre mikrofón, zvukový konektor a čítačka kariet 4 v 1 (SD, SDHC, SDXC, MMC).

Pre tých najnáročnejších hráčov si Lenovo pripravilo ďalšie doplnky a príslušenstvo. Majte výhru vo svojich rukách vďaka optickej hernej myši, prežite ešte intenzívnejší a ničím nerušený audio zážitok prostredníctvom herných stereo slúchadiel alebo zbaľte Lenovo Legion Y520 do špeciálne vystuženého batohu. S touto výbavou vás už nič neprekvapí.

Lenovo Legion Y720

Posaďte sa a užívajte si ničím nerušený herný výkon. V prípade notebooku Lenovo Legion Y720 nebude chcieť opustiť svoju hernú zónu. Prvotriedny výkon ponúkne 7. generácia procesorov Intel® Core™ i7 alebo i5 v spojení s grafickou kartou NVIDIA® GeForce® GTX 1060. Ešte lepšiu hrateľnosť prináša až 16 GB DDR4 RAM pamäte, s ktorou môžete naraz spustiť a streamovať obľúbenú hru, chatovať alebo počúvať hudbu, a to bez zaseknutia. Trápiť sa nebudete ani s úložným priestorom. Archivujte si všetky hry, hudbu a filmy na disk PCIe SSD s kapacitou 128 GB až po 512 GB, prípadne siahnite po veľkokapacitných diskoch SATA HDD od 500 GB až po veľkosť 2 TB. Lenovo Legion Y720 notebook je dokonca vybavený Thunderbolt™ 3, vysoko rýchlostným rozhraním pre pripojenie periférnych zariadení, aby ste sa mohli zapojiť a hrať rýchlosťou blesku.

Vtiahne vás do herného sveta

Tí najnáročnejší hráči sa už dnes neuspokoja s čímkoľvek. Aj preto notebook Lenovo Legion Y720 ponúka okrem prvotriedneho výkonu sériu inovácií, ktoré vás ešte viac vtiahnu do virtuálneho sveta. Vaše hry budú vizuálne úplne ohromujúce na voliteľnom 15,6“ UHD displeji s IPS technológiou a antireflexnou vrstvou, aby vám neunikol žiaden protihráč. Vybrať si môžete aj „zbraň“, ktorou na nich zaútočíte. Na výber máte medzi voliteľnou mnohofarebnou programovateľnou klávesnicou alebo integrovanou bezdrôtovou podporou pre Xbox ovládač. Ak si myslíte, že tu to všetko končí, tak ste na omyle. Lenovo Legion Y720 má certifikát Oculus, čo znamená, že jednoduchým pripojením VR setu do HDMI portu ste pripravení ponoriť sa do hlbín virtuálnej reality. Táto križovatka je však kryštálovo jasná, keďže virtuálna realita (VR) sa stáva novou digitálnou realitou. Mnohí znalci z odvetvia sa zhodujú na tom, že z VR sa stáva najväčší hráčsky trend pre rok 2017. Notebook Lenovo Legion Y720 vybavený grafikou NVIDIA GeForce® GTX 1060 je pripravený na VR a ponúka skutočne pohlcujúcu hrateľnosť. Jednoducho zapojte VR set do HDMI portu a ste pripravení na pohlcujúcu hru. Tú bude sprevádzať zvuk budúcej generácie, ktorý sa bude šíriť prostredníctvom dvoch 2W JBL® reproduktorov s podporou 3W subwoofera a technológiou Dolby Atmos®, ktorá bola prvýkrát použitá v notebooku. Báť sa nemusíte ani prehriatia, pretože Lenovo Legion Y720 má optimalizované tepelné chladenie, ktoré zabezpečia dva kovové ventilátory a zadný ventilačný otvor. S lenovo Legion Y720 nebudete mať žiadne starosti a možete sa 100% sústrediť na herný zážitok bez obmedzení.

Pastva pre oči

 

Notebook Lenovo Legion Y720 má aj široké možnosti konektivity. K dispozícii máte 1x USB typu C (Thunderbolt™ 3), 3x USB 3.0 a HDMI port. Pripojiť sa k sieti môžete buď cez sieťový kábel a užívať si prenosovú rýchlosť až po 1000M gigabitový ethernet, alebo prostredníctvom WLAN 2×2 WiFi 802.11.

Tí najnáročnejší hráči určite siahnu aj po špeciálnych doplnkoch a príslušenstve zo série Y. Výhodu pred súpermi ponúka presná optická herná myš a stereo slúchadlá. Pre lepšie a bezpečné prenášanie oceníte vystužený batoh, do ktorého zbalíte Lenovo Legion Y720 a vyrazíte na cestu plnú nekončiacich herných zážitkov.