Kyte.tv vaša vlastná TV

kyte-logo Na internete akoby sa s video hostingom vrece pretrhlo. Tento boom nastal hlavne po úspechu služby Youtube, ktorá však v poslednom čase akosi platí daň za popularitu spomalením. Avšak objavil som jednu zaujímavú službu, ktorá sa tak trocha odlišuje od YouTube a spol. Služba sa volá Kyte.tv a my si ju teraz bližšie predstavíme.

Kanály

Videá na Kyte.tv sa nezobrazujú klasicky ako sme zvyknutý z Youtube a podobných hostingov, ale v takzvaných kanáloch cez prehrávač, ktorý naozaj pripomína TV obrazovku. Pod obrazovkou sa nachádzajú ďalšie videá umiestnené na tom istom kanáli. A jedna super vec, ktorá Kyte.tv odlišuje od iných hostingov. Tou vecou je chat. Áno Kyte.tv disponuje live chatom priamov prehrávači videa. A tak môžu diváci nad vašim videom priamo diskutovať. No dobre to jeprehrávač ale ako dostať obsah na Kyte.tv…..

kytetvmain

Produkujeme

V Kyte.tv sa naozaj pohrali. Na produkovanie show totiž vyvinuli webovú aplikáciu s ktorou sa pracuje náramne jednoducho pomocou drag and drop. Chcete uploadnuť video? Nič ľahšieho. Presuniete ikonu videa na monitor a otvorí sa funkcia uploadovania. Inak konečne rozumný hosting, ktorý priamo podporuje upload .flv súborov. Avšak tak isto je možné uploadnuť foto z mobilu, alebo hudbu. Poprípade je možné vytvoriť interaktívnu anketu. Nuž a po kliknutí na Broadcast je show pripravená pre divákov. Jedíné čo trocha zamrzí je obmedzenie veľkosti súboru na 50MB avšak pri flv formáte to nie je až taký problém.

kyteproducer

Záver

Kyte.tv je naozaj zaujímavou alternatívou k YouTube a Google Video. Mne osobne sa idea Kyte.tv veľmi páči a tak som zaviedol pododménu tv.branorac.sk na ktorej budete môcť sledovať mnou vytvorené videá. Poddoména je vo veľmi rannom štádiu vývoja. Ale Kyte.tv odporúčam do pozornosti každému fanúšikovi internetového videa

1 názor na “Kyte.tv vaša vlastná TV

Nie je možné pridávať komentáre.