Kúpele Piešťany procedúry

V tomto dnešnom článku o Piešťanských kúpeľoch som sa rozhodol, že vám popíšem procedúry, ktoré som z atie dva týždne opakovane absolvoval,a ktorých daktoré názvy ste mohli vidieť v mojich statusoch na Facebooku,či Twitteri. Tak poďme nato.

Hydromasáž: Tak táto procedúra je veľmi príjemná záležitosť. Vleziete do kabínky, vyzlečiete sa, podotýkam, že úplne. Nie nemusíte sa báť, ženy a muži sú oddelený. Následne si ľahnete do špeciálnej plnoautomatickej vane, a trysky vám pekne vymasírujú celé telo vodou, od hlavy až po päty a to temer doslovne, teda až na tú hlavu. Na túto procedúru nadväzuje ďalšia procedúra, a to takzvané šlapačky.

Šlapačky: Jedná sa o veľmi jednoduchú procedúru kde doslova šlapete vodu, preto aj ten názov. A to v akomsi murovanom mini lavóri. Striedavo ľadovú a horúcu. Táto mini sauna perfektne prekrví vaše končatiny. Avšak dovolím si malé varovanie. Menej otužilé povahy, začínajte prosím horúcou vodou. Ja som začal ľadovou a musím sa priznať, že mi temer zuby vypadli.

Vaňový kúpeľ: Tak toto je veľmi jednoduchá a mne tak trocha záhadná procedúra. Akosi som neprišiel na účel 20 minútového ležania v horúcej vode. Jedine, že by tá voda bola ešte s dačím zmiešaná. Tak či onak príjemný relax pre vaše telo. Hneď na to Vás však preberie…

Klasická masáž: Tak veru a prebratie je to riadne. Samozrejme, záleží akého maséra nafasujete. Ja som mal skúsenosti s dvomi. Prvý bol fajn a celkom v pohde. Avšak po druhej masáži som sa už cítil ako správne vyklepaný rezeň. Už len zabaliť  do cestíčka a opražiť. Chlapík sa veru vybláznil.

Perličkový kúpeľ: Nuž k tejto  procedúre len toľko, že znova ležíte v tej liečivej vode, a okolo Vás bublajú bublinky. Prejdime k procedúre so záhadným názvom Parafango.

Parafango : Parafango je veľmi jednoduchá procedúra. Keďže som tu kvôli chrbtici, tak som si ľahol na brucho, a na chrbát Vám na 15 minút priložia horúce pláty pravdepodobne bahna  zmiešané s ešte dačím. Pretože tie pláty naozaj držia pevne po kope. Takže až tak úplne presne netuším o čo tu ide. Nuž a prejdime k dvom elektroliečbovým procedúram. Prváá z nich je Biolampa.

Biolampa: Biolampu by som asi najvýstižnejšie prirovnal k obrovskému Horskému slnku. Avšak toto, zariadneie vyžarujúce silné svetlo, mieri na vaše kríže, a pekne ich vyhrieva. Nuž a poslednú tu máme…….

Magnetoterapia: Liečenie touto procedúrou spočíva v tom, že ak vám liečia kríže, ľahnete si na na elektromagnetické platničky a ošetrovateľ do vás na 15 minút púšťa magnetické pole.  Varovanie. Pri tejto procedúre sa neodporúča mať na ruke hodinky. Vraj už dáke k úrazu došli. No a mobil by som radšej tiež neriskoval.

Záver: Dva týždne v Piešťanoch veru ubehli ako voda.  A ja sa už v Sobotu vraciam domov. Ano viem mal som ísť až v Nedeľu. Ale procedúry si odmakám do obeda a potom čo ? A tak som dospel k záveru, že vyrazím už v Sobotu podvečer. Ak sa však niekedy budete chystať do kúpeľov, Piešťany môžem len odporučiť.

4 komentáre pri “Kúpele Piešťany procedúry

  1. Jeden z tvojich najlepsich postov Brano. Niektore veci si popisal celkom vtipne 🙂

  2. Hotel Máj s radosťou zapožičia Grátis bicykel a určite budeš mať v sobotu čo robit. Jazda okolo jazera Sĺňava (hrádza je údajne už otvorená) či na Červenú vežu…

Komentáre sú uzavreté.